Horoskop - Luty 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Baran (21.03 - 20.04)

Luty to doskonały okres dla Baranów w sferze materialnej i zawodowej. Czas na śmiałe podejmowanie nowych działań zawodowych, zawieranie transakcji, kontraktów - wszystkie okażą się strzałem w dziesiątkę. Szczęście będzie dopisywać również w uczuciach. Magnetyzm i wdzięk, a także umiejętność podkreślania fizycznych walorów spowodują, że Baran z pewnością zaliczy ten miesiąc do udanych. To również dobry moment na zadbanie o kondycję: spacery, bieganie, czy choćby gimnastykę.

Śmiałe podejmowanie działań zawodowych w lutym będzie pochłaniało większość czasu i energii Barana. W natłoku wielu spotkań, spraw do załatwienia i rozmów do przeprowadzenia może zabraknąć tchu. Z pomocą przyjdzie wtedy telefon obsługiwany gestami. Zmęczony Baran powracając do domowych pieleszy nie ma już na nic siły - nawet na nakarmienie swoich zwierzątek. I tu po raz kolejny wyręczy go w tym maszyna. Akwarium pod kontrolą komputera? Czemu nie!

W kwestii dbania o własną kondycję w lutym, szczególnie polecamy wszelkie formy biegania. To również dobry moment na sprawdzenie swoich możliwości. Co zrobi Baran w sytuacji, gdy nagrywanie dwóch warstw przyspiesza? On nie pozostanie dłużny i sam puści się w pogoń, aż do utraty tchu ;-)

W lutym dla Barana:

witryna - Twoja pogoda

książka - Adobe Acrobat 6.0 Standard. Oficjalny podręcznik

gra - Gorky 02: Aurora Watching Demo

porada - Przeszukiwanie archiwów

plik - DivxToDVD 0.4

Byk (21.04 - 21.05)

Czy Byk w lutym będzie w stanie zapanować nad swoją ambicją? Szykuje się ciężki sprawdzian, bowiem okazji do wykazania się będzie miał niemało. Jest szansa otrzymać ciekawe propozycje zawodowe - będzie nawet w czym wybierać. Nie radzimy jednak Bykom zanadto eksperymentować z pieniędzmi - wydatki planować należy z rozwagą. W sprawach sercowych warto również zachować ostrożność. Wiele osób spod tego znaku będzie się koncentrować na sprawach trudnych w realizacji.

W związku z 'zaciskaniem pasa' w kwestii wydatków, niektóre Byki zdecydują się w lutym na pewne oszczędności. Wychodząc z założenia: "po co przepłacać, skoro można mieć coś za darmo" roztropny Byk będzie szukał sposobu, aby uwolnić się od finansowych bolączek. W desperacji być może sięgnie nawet po nielegalne rozwiązanie i rozpocznie poszukiwanie cracków do popularnych aplikacji. Czy powinni tego zabronić? Oczywiście, ostateczna decyzja należy do każdego Byka. Jak zawsze, musi on jednak pamiętać o umiarze - także w przypadku swojego komputera. W przeciwnym razie grozi mu wizyta u doktora od usuwania.

Niestety, w lutym nie ominą Byka pewne stare sprawy, do których znów będzie musiał powrócić i je dokładnie prześwietlić. Gdyby doskwierał mu brak dostatecznej ilości światła, może zawsze skorzystać z diody LED, która rozjaśni otoczenie i byczy umysł.

W lutym dla Byka:

witryna - Laboratorium Edukacyjne "Mózg"

książka - Cyfrowe filmy wideo w wolnej chwili

gra - Seawar: The Battleship

porada - Rejestr tylko lokalnie

plik - Total Commander Power Pack 1.3

Bliźnięta (21.05 - 21.06)

Od początku miesiąca Bliźniętom zwali się na głowę mnóstwo spraw i nie będzie wiadomo, za co zabrać się w pierwszej kolejności. Będąc jednak w nastroju bojowym, osoby spod tego znaku nie dadzą się tak łatwo powalić. W życie Bliźniąt może się teraz wkraść więcej stresu. Niezależnie od aktualnych perypetii, warto być niestrudzonym i zapobiegliwym. W stałych związkach może nastąpić poważny kryzys. Może warto wygospodarować choć jeden weekend na wyjazd, gdzieś bliżej natury?

W obliczu przytłaczających ze wszystkich stron ważnych spraw, część Bliźniąt może czuć się w lutym lekko zagubiona i wystraszona - staną się przez to konfliktowe w pracy lub szkole. Po powrocie do domu bojowy nastrój należy jednak odłożyć na półkę i pomyśleć trochę o odpoczynku i najbliższych. Pomoże w tym na pewno bezprzewodowe centrum multimediów. Gdyby jeszcze tego było mało, warto dodatkowo zadbać o maksimum wrażeń słuchowych. W końcu dziś również dźwięk może być szyty 'na miarę'.

Roztropność przyda się szczególnie Bliźniętom w drugiej połowie miesiąca. Wtedy to bowiem niektóre z nich stanąć mogą przed koniecznością wymiany wiekowej karty graficznej w swoim komputerze. Być może warto rozważyć wybór optymalnego układu GeForce 6600 GT?

W lutym dla Bliźniąt:

witryna - Greenpeace

książka - Photoshop CS. Kurs

gra - UFO: Alien Invasion Tech Demo nr 1

porada - Usługa indeksowania

plik - Longhorn Transformation Pack 8

Rak (22.06 - 22.07)

Nadchodzi czas zawodowych zmian dla Raka. Luty to miesiąc, który stworzy wiele szans, by obudzić w nim ducha przedsiębiorczości i pobudzić inicjatywę. Zalecamy jednak oszczędniejszy tryb życia i branie większej odpowiedzialności za domowy budżet. Wolne Raki mają dobry czas na szukanie miłości, zwłaszcza w drugiej części miesiąca. W styczniu nie będzie Rakom służyć życie na zbyt wysokich obrotach. Warto w wolnym czasie poszukać bezpośrednich związków z przyrodą.

Zmiany w życiu zawodowym Raka mogą w lutym przybrać dość nieoczekiwany przebieg. Wrodzone predyspozycje tego znaku pozwolą mu nawet na wcielenie do specjalnej jednostki zajmującej się ściśle tajnymi zadaniami. Skoro Microsoft poluje na szpiegów, to czemu nie może tego robić Rak? Jak każdy tajny agent, będzie miał do dyspozycji luksusowe samochody. Ale uwaga! Nawet w tych ostatnich może się czaić nieproszony pasażer.

Jeśli Rak nie ma możliwości znalezienia bliższych kontaktów z przyrodą, powinien w wolnych chwilach lutego rozważyć oddanie się domowej rozrywce na wysokim poziomie. A że osoby spod tego znaku od kina nie stronią, na pewno zainteresuje je nowa jakość filmów w swoim pececie. W końcu każdemu należy się odrobina luksusu.

W lutym dla Raka:

witryna - Discworld

książka - Horton Ghost 2003. Ćwiczenia

gra - Sea War: The Battleship 2

porada - Bez zamykania systemu

plik - Exeem 0.20 Beta

Lew (23.07 - 22.08)

Lew w lutym powinien robić swoje i nie oglądać się na innych. Jeśli rywalizuje z kimś o palmę pierwszeństwa, niechaj nie da się zwieść pozorom, konkurencja bowiem nie śpi. Pewne sprawy trzeba będzie pozamykać. Pojawią się nowe problemy zawodowe, zwiększone wymagania. Lwy będą przy tym sprężyną nakręcającą wszystkich do aktywnego życia towarzyskiego. W tym miesiącu można jak zwykle stracić bez bólu kilka kilogramów lub wprowadzić zdrowszą dietę.

Zamykanie starych spraw nie będzie w lutym taką prostą kwestią. Lew musi wykazać przy tym dużo sprytu. Łatwo bowiem może wpakować się w stare problemy - od nowa. Niegłupim sposobem okazać się może stara jak świat metoda kija i marchewki, stosowana w ostatnim czasie przez Microsoft. Momentami Lew będzie musiał działać na dwóch frontach. Przydałby mu się wtedy drugi rdzeń, taki jak w nowych procesorach AMD. Co dwie głowy to nie jedna, wiadomo.

W drugiej połowie lutego należałoby trochę przystopować z działaniem. Warto poświęcić ten czas na własne przyjemności i chwilę relaksu przed komputerem. Po aktywniejszej połowie miesiąca osoby spod znaku Lwa będą w pełni usprawiedliwione, leżąc bezczynnie brzuchem do góry. Nawet Linux będzie dla nich uruchamiany prosto z płyty. To dopiero życie!

W lutym dla Lwa:

witryna - Muzyka klubowa

książka - Podkręcanie procesorów. Ćwiczenia

gra - Blitzkrieg: HO - Karthago 1943 - dodatkowy scenariusz PL

porada - Aktualnie i na bieżąco

plik - BestCrypt 7.11.03

Panna (23.08 - 22.09)

Wszystko co ma do zdobycia Panna w lutym powinna to zrobić właśnie teraz. Koniec odkładania na później! Pracując systematycznie będzie mieć gwarancję, że jej wysiłek zostanie zauważony i doceniony. Pojawią się również pieniądze, na które Panna zapracowała w poprzednich miesiącach. Druga połowa miesiąca to dobry czas na rozrywkę i romanse. Panna będzie się cieszyć dobrą kondycją i nie grożą jej poważniejsze kłopoty zdrowotne. Osoby z pod tego znaku powinny jednak o siebie dbać.

Wielka mobilizacja dla Panny w lutym oznaczać będzie nieustanny wyścig z czasem. Jest przecież tyle do zrobienia, do tego odwlekane w nieskończoność zaległe sprawy. Trochę się tego nazbierało, a przecież nie można być wszędzie. Sprytna Panna na pewno skorzysta z pomocy komórki zdalnie kontrolującej komputer i zaoszczędzi w ten sposób na biletach komunikacji miejskiej.

Co prawda, kłopoty zdrowotne Pannom doskwierać w tym czasie nie powinny, jednak nie należy zbytnio szarżować. Niezbyt dobrym pomysłem wydaje się zatem w lutym zajadanie się lodami w siedmiu smakach. Bezpieczniejszy w tej sytuacji wydaje się Longhorn - i też w siedmiu smakach.

W lutym dla Panny:

witryna - Krzychur HomePage

książka - XML. Wprowadzenie. Wydanie II

gra - Codename: Panzers Faza Pierwsza patch 1.10 PL

porada - Zablokowana linia poleceń

plik - Notepad++ 2.7


Zobacz również