Insane

Codemasters, firma odpowiedzialna za znakomitą serię Colin McRae Rally, w Insane postanowiła zboczyć nieco z głównych dróg. Te wyścigi pozwolą ci bezkarnie jeździć po bezdrożach, w przeróżnych typach gier. Zabawa jest naprawdę fajna i zakręcona.

Codemasters, firma odpowiedzialna za znakomitą serię Colin McRae Rally, w Insane postanowiła zboczyć nieco z głównych dróg. Te wyścigi pozwolą ci bezkarnie jeździć po bezdrożach, w przeróżnych typach gier. Zabawa jest naprawdę fajna i zakręcona.

Największą zaleta Insane jest duży wybór dostępnych wyścigów jak i lokacji w których można pojeździć. Banalny Off Road polega na zaliczaniu kolejnych punktów kontrolnych, lecz dostępne są również inne, bardziej pomysłowe rozgrywki takie jak Capture the Flag czy Destruction Zone, gdzie zdobywasz punkty za rozwalanie przeciwników. W Jamboree wszyscy zawodnicy ścigają się do jednej losowo wybranej bramki, a gdy pierwszy z nich ją osiągnie, zmienia się ona na następną. W Gate Hunt trzeba przejechać przez wszystkie punkty kontrolne, jednak najpierw trzeba je znaleźć. W sumie dostępnych jest osiem różnych tras, dla których można dowolnie wybrać miejsce i porę dnia. A jeśli znudzą cię oferowane przez grę rozwiązania, możesz skorzystać z generatora plansz, dzięki któremu będziesz mógł tworzyć własne, niepowtarzalne tory.

Grę obsługuje się bez większych problemów, a zabawę potęgują niesamowite ujęcia kamery. Kilka widoków z wnętrza kabiny doskonale oddaje uczucie "bycia tam", a jeśli to wam nie wystarczy dostępne są również dobrze dopracowane ujęcia z zewnątrz. Aby ułatwić sobie jazdę można wybrać dowolny sposób sterowania pojazdem, opony, zawieszenie, hamulce oraz przekładnie skrzyni biegów. I chociaż gra nie oddaje zbyt dokładnie realiów jazdy jak prawdziwy symulator, to ma wystarczająco dużo opcji, by stworzyć takie wrażenie.

Model fizyczny pojazdu w Insane jest po prostu wspaniały. Utrzymuje w odpowiednich proporcjach rozrywkę i realizm gry. Zderzenia, poślizgi i obroty zrobione są niezwykle realistycznie, dzięki czemu bardzo łatwo jest zniszczyć swój samochód nieostrożną jazdą.

Grafika stoi na przyzwoitym poziomie, liczba klatek na sekundę zazwyczaj jest wystarczająco wysoka, a duża liczba szczegółów do ustawienia, daje możliwość dostosowania gry do potrzeb swojego sprzętu. Dostępne są dość zróżnicowane modele samochodów, zrobione z dość dużym naciskiem na szczegóły i dobrze odwzorowanymi zniszczeniami. W niektórych miejscach, grze zdarza się zwolnić i czasem pojawiają się różne inne problemy, jak koła zapadające się pod ziemię lub dym przenikający przez pojazdy ale nie wpływa to zbytnio na poziom rozgrywki.

Dźwięk... no coz. Wrażenie jakie tworzy techno wraz z niesamowitym brzmieniem silnika, psuje nieco denerwujący głos komentatora, którego niestety nie da się wyłączyć. Reszta bez zarzutu... Gra zawiera wystarczająco dużo opcji, by zapewnić nam zabawę na długi czas, a model fizyczny i model zniszczeń stanowią naprawdę miłą niespodzianką.


Zobacz również