Internetowe Oscary

Międzynarodowa Akademia Sztuki Cyfrowej i Nauki ogłosiła nominacje do piątej edycji Webby Awards. Nagrody te są traktowane jako internetowy odpowiednik Oscara.

Międzynarodowa Akademia Sztuki Cyfrowej i Nauki ogłosiła wczoraj nominacje do piątej edycji Webby Awards. Nagrody te, przyznawane co roku, traktowane są jak internetowe Oscary. Wyróżniają one serwisy internetowe, które - zdaniem głosujących - są najbardziej wartościowe. Organizatorem konkursu jest m.in. IDG.

W tegorocznej edycji konkursu 135 nominowanych serwisów walczy o nagrody w 27 kategoriach. Zwycięzcy zostaną wyłonieniu w głosowaniu, które rozpocznie się 30 kwietnia, a zakończy 4 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali 18 czerwca. W Internecie planowana jest transmisja na żywo z tego wydarzenia. Wszelkie informacje, zasady konkursu i formularz głosowania dostępne są na stronach The Webby Awards pod adresem www.webbyawards.com.

Oto pełna lista nominowanych:

Aktywizm:

act for change www.actforchange.com

Independent Media Center www.indymedia.org

PETA www.peta-online.org

Protest Net www.protest.net

Volunteer Match www.volunteermatch.org

Broadband

120 Seconds www.120seconds.com

Heavy www.heavy.com

Once Upon A Forest www.once-upon-a-forest.com

Pulitzer Newseum - Photos www.newseum.org/pulitzer/shock/shock.htm

Yahoo!Finance Vision financevision.yahoo.com

Handel

CafePress.com www.cafepress.com

GorpTravel.com gorptravel.gorp.com

Half.com www.half.com

mySimon www.mysimon.com

Travelocity www.travelocity.com

Społeczność

Beliefnet www.beliefnet.com

ChickClick www.chickclick.com

craigslist www.craigslist.org

Kuro5hin www.kuro5hin.org

{fray} www.fray.com

Edukacja

A Biography of America www.learner.org/biographyofamerica

ExploreMath www.exploremath.com

NationalGeographic.com www.nationalgeographic.com

Nova Online www.pbs.org/wgbh/nova

The New York Times Learning Network www.nytimes.com/learning.com

Moda

Celine www.celine.com

eLUXURY www.eluxury.com

Hint Fashion Magazine www.hintmag.com

Kirna Zabete www.kirnazabete.com

SoWear www.sowear.com

Film

Eveo www.eveo.com

indieWIRE www.indiewire.com

Psycho Studio www.saulbass.net/psychostudio

Requiem For A Dream www.requiemforadream.com

The New Venue www.newvenue.com

Finanse

CBS Marketwatch www.cbsmarketwatch.com

Motley Fool www.fool.com

MyCiti.com www.myciti.com

PayPal www.paypal.com

Yahoo! Finance finance.yahoo.com

Gry

3dgroove.com www.3dgroove.com

Gamasutra www.gamasutra.com

GameLab www.gmlb.com

MyVideoGames.com www.myvideogames.com

SiSSYFiGHT www.sissyfight.com

Prawo

City of Sydney www.cityofsydney.nsw.gov.au

Cornell Legal Information Institute www.law.cornell.edu

ICOURTHOUSE www.icourthouse.com

Nolo Self-Help Law Center www.nolo.com

YourCongress.com www.yourcongress.com

Zdrowie

HIV STOPS WITH ME www.hivstopswithme.org

Medbroadcast www.medbroadcast.com

Planned Parenthood Golden Gate www.ppgg.org

teenwire www.teenwire.com

ThriveOnline www.thriveonline.com

Humor

FuckedCompany www.fuckedcompany.com

Modern Humorist www.modernhumorist.com

National Lampoon Dotcom www.nationallampoon.com

SatireWire www.satirewire.com

The Onion www.theonion.com

Dzieci

AfriCam www.africam.com

Fact Monster www.factmonster.com

LUGNET www.lugnet.com

Student Coalition for Alternatives to the MCAS www.scam-mcas.org

teenwire www.teenwire.com

Poradniki

Baby Center www.babycenter.com

Campaign For Our Children www.cfoc.org

ChickClick www.chickclick.com

Epicurious www.epicurious.com

The Knot www.theknot.com

Muzyka

Erykah Badu www.erykahbadu.com

Live365.com www.live365.com

Motown.com www.motown.com

sonicnet.com www.sonicnet.com

sputnik7 www.sputnik7.com

Wiadomości

BCC News Online news.bbc.co.uk

CNN www.cnn.com

Inside www.inside.com

Salon www.salon.com

CNET News.Com www.news.com

Strony prywatne

Blogger www.blogger.com

Dancing Paul www.dancingpaul.com

douglaspearce.com www.douglaspearce.com

{fray} www.fray.com

{theboar} www.boar.com

Polityka

CNN.com - AllPolitics www.cnn.com/allpolitics

Orvetti.com www.orvetti.com

Hotline Scoop www.hotlinescoop.com

NPR Election 2000 www.npr.org/news/national/election2000

OpenSecrets.org www.opensecrets.org

Magazyny

Feed Magazine www.feedmag.com

Mother Jones Magazine www.motherjones.com

Nerve www.nerve.com

Plastic www.plastic.com

The Position.com www.theposition.com

Radio

BBC World Service www.bbc.co.uk/worldservice

COMFM www.comfm.fr

Fresh Air search.npr.org/freshair

StormLive www.stormlive.com

Youth Radio www.youthradio.org

Nauka

7Stones www.7stones.com/Homepage/Publisher/Tut02.html

Dive and Discover www.divediscover.whoi.edu

Molecular Expressions www.micro.magnet.fsu.edu/index.html

Plus Magazine pass.maths.org

Woods Hole Oceanographic Institute www.whoi.edu

Usługi

PayPal www.paypal.com

PlanetFeedback www.planetfeedback.com

SHOUTcast www.shoutcast.com

Vindigo www.vindigo.com

Volunteer Match www.volunteermatch.org

Religia

BuddhaNet www.buddhanet.net

Council on Spiritual Practices www.csp.org

Kids 4 Truth www.kids4truth.com

World Prayers www.worldprayers.com

ZEN www.do-not-zzz.com

Sport

bowl.com www.bowl.com

CBS SportsLine.com cbs.sportsline.com

ESPN.com espn.go.com

Planet Rugby www.planetrugby.com

Swell www.swell.com

Podróże

Arthur Frommer's Budget Travel Online www.frommers.com

Expedia www.expedia.com

IExplore www.iexplore.com

IgoUgo www.igougo.com

Tom Parson's Bestfares.com www.bestfares.com

TV

ESPN.com go.espn.com

History Channel www.historychannel.com

NBC Olympics www.nbcolympics.com

nickjr.com www.nickjr.com

PBS Online www.pbs.org

Dziwne

Bigfoot Field Researchers Organization www.bfro.net

Disinformation www.disinformation.com

Fortean Times Online www.forteantimes.com

Peter Pan's Home Page www.pixyland.org/peterpan

Weird N.J. www.weirdnj.com


Zobacz również