Jak podłączyć laptop do telewizora?

Podłączenie laptopa do telewizora to rzecz stosunkowo prosta - wystarczy właściwy kabel i już można oglądać na dużym ekranie filmy, zdjęcia czy gry. W poniższym tekście prezentujemy sposoby podłączania urządzenia za pomocą sieci bezprzewodowej, HDMI, VGA oraz innymi sposobami.

Aby korzystać z serwisów steramingowych, takich jak np. Netflix, nie trzeba wydawać fortuny na najnowsze Smart TV. Wystarczy mieć telewizor z obsługą internetu, nie daje to jednak możliwości oglądania materiałów z laptopa (chyba, ze przez chmurę).

Jakich kabli potrzebujesz do podłączenia?

Spójrz na gniazda w laptopie i telewizorze. Laptop powinien posiadać co najmniej jedno z następujących wejść: HDMI, DVI, S-Video, VGA lub Composite. Pierwsze, czyli HDMI, jest najbardziej rozpowszechnione i można spotkać je nawet na starszych laptopach. W przypadku użycia S-Video, dźwięk nadal będzie obsługiwany z laptopa - jeśli chcesz tego uniknąć, potrzebne będzie dodatkowe złącze audio. Jeśli zdecydujesz się na kabel VGA, tu również niezbędny jest osobny kabel do podpięcia głosu.

Porty - do wyboru, do koloru

Porty - do wyboru, do koloru

Najlepsze gotowe zestawy komputerowe

Do 2000zł: Komputer Morele SKY G2060 Polaris

Do 2600zł: Komputer Morele SKY G2550

Do 3600zł: Komputer Morele SKY G3260

Za 4400zł: Komputer Morele SKY G4260

Do 6300zł: Komputer Morele SKY G6000

Podłączanie bez kabli

Jeśli nie chcesz używać kabli, można połączyć się z TV bezprzewodowo. Jest na to parę sposobów - niektóre laptopy mają wbudowane WiDi (Wireless Display). Jest to technologia firmy Intel, pozwalająca na bezprzewodowe przesyłanie ekranu do telewizora. Oprócz tego dostępne są różne gadżety, za pomocą których można prowadzić streaming z laptopa do TV, jak np. Google Chromecast, Roku Streaming Stick czy Apple TV (w tym przypadku tylko dla urządzeń iPad iPhone, co jednak można obejść, używając na PC iTunes).


Zobacz również