Jak zaktualizować smartfon lub tablet z Androidem?

Choć można wymusić aktualizację systemu Android z menu Ustawień, należy pamiętać, że istnienie nowej wersji systemu nie oznacza automatycznie, że jest ona dostępna dla posiadanego przez Ciebie urządzenia. A jeśli jest, w tym tekście pokazujemy, jak zaktualizować system krok po kroku.

Zacznij przede wszystkim od sprawdzenia, jakiej wersji systemu używasz. W tym celu wejdź w Ustawienia, a następnie zjedź do działu System, a tam wybierz Informacje o telefonie (lub tablecie/urządzeniu), a następnie Informacje o oprogramowaniu. Na samym szczycie informacji zostanie wyświetlona Wersja systemu Android. Najnowsza to 6.0.1 "Marshmallow". Jeśli masz wcześniejszą niż 4 "Jelly Bean", aktualizacja może okazać się niemożliwa z powodu braku wsparcia dla starszych urządzeń.

Przed dokonaniem aktualizacji warto wykonać kopię zapasową takich danych jak zdjęcia czy kontakty. Co prawda aktualizacja nie powinna im zaszkodzić, jednak lepiej mieć pewność. W tym celu wejdź w Ustawienia, a następnie Kopia zapasowa i resetowanie (lub Kopia i kasowanie danych) w dziale Osobiste. Wybierz funkcję Utwórz kopię zapasową moich danych.

Zobacz również:

Wejdź ponownie do działu Informacje o telefonie i wybierz Centrum aktualizacji. Znajdziesz tu dwie funkcje - Aktualizacja oprogramowania (lub systemu - w zależności od urządzenia). Wybierz opcję Szukaj aktualizacji. Możesz także wybrać (zaznaczyć) funkcję automatycznego sprawdzania i pobierania aktualizacji. W obu przypadkach, jeśli dla twojego urządzenia dostępna jest nowa wersja systemu, powinna zostać pobrana i zaaplikowana.


Zobacz również