Japończycy w Polsce

Japońska firma E:S Corporation oficjalnie wprowadziła na rynek polski markę samochodowego sprzętu hi-fi o nazwie μ-Dimension. W ofercie Japończyków znajdują się trzy linie samochodowych wzmacniaczy, zestawy głośnikowe i współpracujące z nimi akcesoria.

Japońska firma E:S Corporation oficjalnie wprowadziła na rynek polski markę samochodowego sprzętu hi-fi o nazwie μ-Dimension. W ofercie Japończyków znajdują się trzy linie samochodowych wzmacniaczy, zestawy głośnikowe i współpracujące z nimi akcesoria.

Najbardziej prestiżowa seria Forte to dwa high-endowe modele z charakterystycznymi - imitującymi lampy - regulatorami poziomu sygnału wejściowego w każdym kanale.

μ-40XS to konstrukcja 4-kanałowa o mocy 4 x 50 W (4?) zdolna osiągnąć moc 2 x 200 W w trybie zmostkowanym. W standardowym wyposażeniu znajdziemy wbudowany cyfrowy wyświetlacz (woltomierz), filtr subsoniczny (18 dB/okt), modułowe filtry HP i LP oraz wyjście LPF OUT z regulacją poziomu już odfiltrowanego sygnału.

Model μ-20VS ma dwa kanały o mocy 75 W (przy 4 omach) lub 1 x 300 W w trybie zmostkowanym. Wzmacniacz ten jest końcówką mocy nie posiadającą filtrów. Oba wzmacniacze występują również w całkowicie chromowanej obudowie (wersja COMP), dostępnej na specjalne zamówienie.

Kolejna linia urządzeń μ-Dimension to seria o nazwie PRO. Charakterystyczne obudowy typu rack, w których wszystkie wejścia i wyjścia przewodów zgrupowano z jednej strony na tylnej ściance wzmacniacza, stwarzają znacznie większe możliwości montażu w stosunku do klasycznych rozwiązań. Wszystkie regulatory umieszczono z przodu wzmacniacza za złoconą płytką z logo firmy.

W skład serii Pro wchodzą dwa modele 2-kanałowe (μ-Pro 3.2x i μ-Pro 7.2x), dwa modele 4-kanałowe (μ-Pro 3.4x i μ-Pro 10.4x) i dwa modele jednokanałowe (μ-Pro 1K.1xd i μ-Pro 2K.1xd). Wszystkie wzmacniacze serii Pro mają wbudowane płynnie regulowane filtry 12 dB/okt, dodatkowe liniowe wyjścia RCA, specjalne gniazdo do podłączenia firmowego multikontrolera μ-VTM, a egzemplarze o największej mocy - zdalną regulację poziomu basu i filtr subsoniczny.

Najtańsza w ofercie firmy jest seria Jr. Reprezentują ją cztery wzmacniacze (dwa dwukanałowe, jeden model jednokanałowy i jeden pięciokanałowy). Aby zminimalizować zakłócenia, w se-rii Jr zastosowano optyczną izolację obwodów, natomiast przód, tył, cały spód i górną część obudowy wykonano z polerowanej miedzianej blachy. Wszystkie wzmacniacze wyposażono w regulowane filtry LP i HP (12 dB/okt), dodatkowe wyjście RCA z regulowanym filtrem LP oraz synchroniczne wyjście REMOTE do kolejnych komponentów systemu audio.

Informacje

Typ wzmacniacz

Cena jeszcze nie ustalona

Dystrybutor# ESSA http://www.essa.com.pl


Zobacz również