Karty graficzne

Płynność grafiki 3D to dla wytypowanych przez nas kart graficznych absolutny priorytet.

Płynność grafiki 3D to dla wytypowanych przez nas kart graficznych absolutny priorytet.

Gigabyte GV-NX78T256V-B

Okrojona wersja GeForce 7800 GTX. Wydajność spadła tylko nieznacznie.

GT to najnowszy produkt NVIDII, nieco okrojona wersja karty GeForce 7800 GTX. Model 7800 GT ma 20 zamiast 24 jednostek przetwarzania pikseli, do siedmiu (z ośmiu) ograniczono jednostki przetwarzania wierzchołków. Niższa niż w najlepszym modelu jest częstotliwość taktowania procesora - 400 zamiast 430 MHz - i pamięci - 1000 zamiast 1200 MHz. Moduły pamięci są również typu GDDR3, ale różnią się czasem dostępu: 2,0, zamiast 1,6 ns modelu GTX.

Szerokim potokiem

Werdykt PCWK

Werdykt PCWK

Potoków renderingu jest tyle samo, szesnaście. Karta jest tańsza od GTX, a jej sugerowana cena detaliczna wynosi 449 dolarów (model GT w Polsce kosztuje 1699 zł, a GTX 2230 zł). Wizualnie karta nie różni się od modeli GTX. Ma bardzo zbliżony pod względem budowy układ chłodzenia. Próbowaliśmy odblokować cztery jednostki cieniowania i jedną przetwarzania wierzchołków, ale na razie się nie udało. Ze względu na wydajność karta zainteresuje graczy. Kosztuje sporo mniej niż wersja GTX, a jest od niej tylko nieznacznie wolniejsza. Zużywa także nieco mniej energii, 75 a nie 100 W. Podobnie jak model GTX, płynnie generuje obraz w dowolnej grze. idealna dla posiadaczy monitorów o dużych przekątnych ekranu.

Informacje Komputronik,

tel. (61) 8359400

http://www.komputronik.pl

Cena 1699 zł

Galaxy GeForce 7800 GTX

Model oparty na najszybszym obecnie procesorze graficznym GeForce 7800 GTX.

Karty z procesorami GeForce 7800 GTX mają najwyższą wydajność ze wszystkich dostępnych modeli 3D. Niestraszne im żadne gry, a nieprzeciętne możliwości pokazują najlepiej w najwyższych trybach rozdzielczości - 1600x1200 pikseli. Karta z takim układem jest idealna dla posiadaczy 20-calowych i większych monitorów LCD, które z racji równie wysokiej rozdzielczości rzeczywistej wyświetlają najlepszy obraz w rozdzielczości 1600x1200 pikseli. Galaxy nie pokusiło się o opracowanie własnej konstrukcji. Skorzystało z projektu wzorcowego, na układzie chłodzenia nie nalepiono nawet firmowego emblematu.

Prędkość nie do pobicia

Werdykt PCWK

Werdykt PCWK

Pod względem wydajności karta nie różni się od wzorcowych modeli NVIDII. Identyczne jest taktowanie procesora, wynoszące 430 MHz (ale np. jednostki przetwarzania wierzchołków są taktowane z częstotliwością 470 MHz) oraz modułów pamięci - 1200 MHz. Identyczny jest również układ chłodzenia. Jeśli znajdą się osoby odpowiednio zamożne i chcące uzyskać jeszcze więcej klatek w najbardziej wymagających grach, to mogą kupić drugą kartę z procesorem 7800 GTX i połączyć je w tryb SLI. obecnie będzie to przerost formy nad treścią, lecz w przyszłości druga karta moźe się przydać.

Informacje Action

tel. (22) 3321600

http://www.action.pl

Cena 2307 zł

Sapphire Radeon X850 XT Platinum

Posiadacze płyt głównych ze złączem AGP będą na pewno zadowoleni.

Karty graficzne X850 XT PE nie osiągają, co prawda, szybkości modeli GF 7800 GTX, za to są oferowane także z interfejsem AGP 8x. ATI, stosując mostek Rialto, pozwoliło użytkownikom platform z gniazdem AGP także korzystać z karty graficznej o nieprzeciętnej wydajności. Konstrukcyjnie model ten nie różni się od wersji PCI Express x16. W obu wypadkach w celu zapewnienia stabilnej pracy komputera niezbędne jest podłączenie dodatkowego zasilania bezpośrednio do gniazda karty graficznej.

Chłodzenie nadal głośne

Werdykt PCWK

Werdykt PCWK

Układu chłodzenia również nie zmieniono. Nie można tego uznać za zaletę, bo jest bardzo głośny i wrażliwsi użytkownicy nie będą mogli go na dłuższą metę znieść. Jest to cena za wysoką częstotliwość taktowania sprawiająca, że karta, wspierana dodatkowo architekturą 16-potokową, płynnie generuje grafikę praktycznie w dowolnej grze i rozdzielczości. Model ten wyposażono w wejścia i wyjścia S-Video, kompozyt (wyjście także komponentowe). Pozwala to na podłączenie zewnętrznego źródła (np. odtwarzacza DVD czy kamery) i nagrywanie filmów bezpośrednio na dysk komputera. Czekamy na platformę CrossFire, na której dwie karty ATI będą mogły pracować w trybie podwójnym.

Informacje Sapphire Technology

http://www.sapphiretech.com/pl

Cena 2149 zł


Zobacz również