Kinowa alternatywa - Tunery TV

Polecamy tunery telewizyjne o najlepszym stosunku wydajności do ceny.

Polecamy tunery telewizyjne o najlepszym stosunku wydajności do ceny.

AverMedia AverTV Studio 303 NICAM FM

Ciekawa karta, wyposażona w dobre oprogramowanie.

Aver zastosował popularny chipset Conexant CX23881-19 współpracujący z telewizyjną głowicą Philipsa. Osoby słuchające radia ucieszy tuner FM. Urządzenie obsługuje wszystkie standardy wizyjne oraz pozwala na odbiór stereofonicznego sygnału audio. W pamięci tunera można zapisać 149 kanałów, co powinno wystarczyć nawet osobom korzystającym z sieci kablowej o bogatej ofercie programowej. W zestawie znalazł się także tuner radiowy FM. Całością można wygodnie sterować dołączonym pilotem.

Dobre oprogramowanie

Producent dostosował oprogramowanie do oczekiwań polskiego klienta. Przetłumaczono je na język polski i wyposażono we wszystkie opcje przydatne na co dzień. W aplikacji AverTV możemy blokować niechciane kanały, oglądać telewizję z przesunięciem czasowym (Time Shift) oraz wyświetlać obraz w obrazie (PIP). Karta bardzo dobrze radziła sobie z automatycznym wyszukiwaniem kanałów zarówno telewizyjnych, jak i radiowych (tu była nawet najlepsza z testowanych modeli). Jakość obrazu należy ocenić dobrze, nieco słabiej wypada zapisywanie na dysku, dokonywane zarówno z telewizji, jak i źródła zewnętrznego.

Informacje Geoinf, tel. (24) 2644763, http://www.sklep.geoinf.pl Cena 209 zł

Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert

Dobrze wyszukuje stacje, gwarantuje prawidłowy obraz.

Tuner telewizyjny Leadteka to produkt bardzo dopracowany. Doskonale wykonano samą kartę, która w porównaniu z modelami konkurencji jest bardzo niska (tak jak serwerowe produkty low profile) i zmieści się nawet w miniaturowych komputerach barebone. Świetnie przygotowano oprogramowanie użytkowe. Obsługuje ono zarówno tuner telewizyjny, jak zainstalowany w Leadteku radiowy FM. Sposób połączenia z urządzeniami zewnętrznymi jest niestandardowy, co wynika z braku miejsca na śledziu. Znajdziemy tam 9-pinowy wtyk, do którego podłącza się rozgałęziacz z wejściami wideo kompozyt, S-Video oraz audio. W innych tunerach gniazda zlokalizowane są najczęściej bezpośrednio na śledziu.

Opcji pod dostatkiem

Wszystkimi funkcjami sterujemy za pomocą bezprzewodowego pilota. Nie jest przeładowany klawiszami, wywoływanie poszczególnych funkcji jest jasne i proste. Dołączone oprogramowanie także spełniło nasze oczekiwania. Oprócz aplikacji PVR do kompleksowego zarządzania funkcjami tunera telewizyjnego i radiowego dostajemy także pakiet Ulead do wypalania filmów DVD i obróbki materiału wideo. Funkcje użytkowe prezentowane są w sposób czytelny i wygodny. Można oczywiście przechwytywać obraz oraz dźwięk i zapisywać w różnych formatach. Leadtek w małym stopniu obciąża procesor.

Informacje Komputronik, tel. (61) 8359400, http://www.komputronik.pl Cena 211 zł

AverMedia AverTo Go 007 FM Plus

Jeden z najtańszych tunerów TV. Absolutny mistrz opłacalności.

Kolejny polecany przez nas model tunera telewizyjnego wyposażono w ciekawy chipset Philips TDA8275. W niewielkim układzie zintegrowano przetwornik cyfrowo-analogowy, głowicę telewizyjną oraz tuner FM, dzięki czemu nie trzeba było montować na laminacie tradycyjnej metalowej puszki głowicy telewizyjnej, jak w większości sprzedawanych obecnie tunerów. Zastosowanie zintegrowanego układu ma również tę zaletę, że karta jest bardzo mała, tzw. niskoprofilowa, przystosowana do instalacji nawet w małych obudowach. Karty nie łączy się z kartą dźwiękową peceta za pośrednictwem dodatkowego kabla audio. Sygnał audio przekazywany jest przy użyciu DirectSound. Ma to zalety - mniejszy bałagan z kablami - oraz wady - ten sposób transmisji bardziej obciąża procesor do około 30 procent.

Użyteczne oprogramowanie

Aplikacja AverTV została przetłumaczona na język polski, co ułatwia jej obsługę. Szukanie kanałów trwa dość długo, ale jest wyjątkowo skuteczne - tuner ten jedyny w teście odnalazł bez trudu wszystkie stacje telewizyjne. Jakość obrazu telewizyjnego jest dobra, także materiał wideo nagrywany z telewizji i stacjonarnego odtwarzacza DVD cechowała odpowiednia jakość (urządzenie nie gubiło klatek).

Informacje Geoinf, tel. (24) 2644763, http://www.sklep.geoinf.pl Cena 135 zł


Zobacz również