Kinowe prezenty

Święta - tradycyjny okres zakupów - już tuż-tuż. Jak co roku przedstawiamy więc najciekawsze gadżety, dodatki, akcesoriai inne drobiazgi, które będą dobrymi prezentami dla miłośników kina domowego.

Święta - tradycyjny okres zakupów - już tuż-tuż. Jak co roku przedstawiamy więc najciekawsze gadżety, dodatki, akcesoriai inne drobiazgi, które będą dobrymi prezentami dla miłośników kina domowego.

Pilot wielofunkcyjny

Jeden pilot do obsługi wszystkich urządzeń systemu kina domowego to wygodne rozwiązanie. Takie urządzenia oferowane są w wielu odmianach - od najprostszych, przypominających zwykłe piloty, mogące obsłużyć kilka urządzeń, po zaawansowane, wyposażone w ekrany LCD, obsługujące nawet kilkadziesiąt. Ogromną ich zaletą jest możliwość zaprogramowania funkcji makro, dzięki czemu możemy np. wszystkie elementy kina domowego uruchomić jednym przyciskiem.

Informacje

Philips http://www.philips.pl

Harman/Kardon http://www.rb.com.pl

Thomson http://www.thomson.pl

Sony http://www.sony.pl

Cena od ok. 100 złdo ok. 2000 zł

Przenośny odtwarzacz DVD

Urządzenie umożliwiające oglądanie w dowolnym miejscu filmów DVD i VCD, popularnych DivX-ów oraz odtwarzanie muzyki z płyt CD i plików audio MP3 - spodoba się każdemu, a szczególnie rodzicom... Przenośne odtwarzacze DVD są nieduże, a instalowane w nich panoramiczne ekrany pozwalają na stosunkowo wygodne oglądanie filmów. Urządzenia te kilka godzin pracują korzystając z wbudowanych akumulatorów, a w zestawie zazwyczaj jest także ładowarka samochodowa.

Informacje

Samsung http://www.samsung.com.pl

Panasonic http://www.panasonic.com.pl

Philips http://www.philips.pl

Cena od 400 zł

Przenośny projektor

Jedynie trzy czwarte kilograma waży miniaturowy projektor LED - nie będzie więc obciążeniem bagażu żadnego podróżnika. Co więcej, w ciągu najbliższych miesięcy w sprzedaży pojawią się urządzenia jeszcze mniejsze i lżejsze. Choć przenośny projektor nie oferuje zbyt dobrej jakości obrazu, jego niewielkie wymiary i możliwość pracy przy zasilaniu z wbudowanych akumulatorków rekompensują tę niedogodność. Większym mankamentem natomiast jest konieczność dobrego zaciemnienia pomieszczenia - inaczej obraz jest naprawdę słabo widoczny.

Informacje

Samsung http://www.samsung.pl

LG http://www.lge.pl

Toshiba http://www.toshiba.pl

Cena od ok. 2500 zł

Konsola do gry HD

Kosztowny, ale praktyczny upominek, który powinien uszczęśliwić niejednego członka rodziny. Nowoczesne konsole do gry - Microsoft X-Box 360 czy Sony PlayStation 3 - są bowiem zaawansowanymi urządzeniami mogącymi stać się centrum domowej rozrywki. Poza graniem w gry o rozdzielczości HD pozwalają też na oglądanie filmów DVD czy DivX (PlayStation, a nawet Blu-ray), słuchanie muzyki czy pobieranie zwiastunów nowych filmów z Internetu. Wszystko to z obrazem jakości Full HD i wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym.

Informacje

Sony http://www.sony.pl

Microsoft http://www.microsoft.pl

Cena od 800 zł


Zobacz również