Koala DVD Player Lite 1.0

Odtwarzanie filmów DVD na domowym komputerze wymaga odpowiedniego programu-odtwarzacza.

Odtwarzanie filmów DVD na domowym komputerze wymaga odpowiedniego programu-odtwarzacza.

Do niedawna większość użytkowników wybierała pomiędzy zakupem programów PowerDVD lub WinDVD. Koala DVD Player Lite 1.0 to uproszczona wersja polskiego odtwarzacza Koala DVD Player. Interfejs aplikacji został ograniczony do minimum, ale jest to minimum sensowne. W małym, owalnym oknie aplikacji znajdziesz wszystkie opcje potrzebne do odtwarzania filmów na DVD. Przeznaczenie niektórych, drobnych i niewyraźnych przycisków nie jest może od razu oczywiste, ale wszystkie elementy interfejsu mają na szczęście krótkie podpowiedzi, wyświetlane po umieszczeniu nad nimi kursora myszy.

Niesforne skórki

Jeśli nie odpowiada ci domyślny wygląd Koala DVD Player Lite, to program udostępnia możliwość zmiany za pomocą skórek, które możesz pobrać z Internetu, ze strony www.koala.pl (w aplikacji dostępna jest tylko jedna domyślna). Zainstalowanie skórek nie jest jednak prostym zadaniem - nam się nie udało... Podobnie nie zdołaliśmy rozszyfrować przeznaczenia przycisków Załaduj tekst i Napisy/Edytuj. Nasze próby wskazywały, że program przeznaczony jest jednak tylko do oglądania płyt DVD.

Przetestowaliśmy współpracę Koala DVD Player Lite 1.0 z kilkoma różnymi płytami DVD. Program spisuje się bardzo dobrze i w zupełności wystarczy do odtwarzania domowej kolekcji filmów. Problem pojawia się, gdy wyjmiesz krążek DVD z napędu, pozostawiając włączony Koala DVD Player Lite - program potrafi się po prostu zawiesić.

Producent Koala

Informacje http://www.play.com.pl

Cena 19 zł


Zobacz również