Kyocera Finecam M410R - Cyfra jak lustrzanka

Kyocera proponuje ergonomiczny kompakt nawiązujący kształtem oraz wielkością do cyfrowych lustrzanek.

Kyocera proponuje ergonomiczny kompakt nawiązujący kształtem oraz wielkością do cyfrowych lustrzanek.

To, że Finecam jest duży, nie stanowi jedynej różnicy względem reszty oponentów. Zastosowano "minilunetę", czyli aż dziesięciokrotny, jas-ny zoom. Kyocerę odróżnia od pozos-tałych uczestników testu także występowanie małego, wewnętrznego monitora LCD, pełniącego rolę wiz-jera. Pokazywany na nim obraz jest na tyle wysokiej rozdzielczości, by móc ocenić właściwie ustawienie ostrości przez autofokus. Obraz, jaki pokazuje, nie jest co prawda wolny od zakłóceń, ale wystarcza, by wygodnie obserwować fotografowaną scenę. Wizjer elektroniczny sprawdza się głównie wtedy gdy fotografujemy w dużym słońcu. Poza tym pobiera mniej prądu niż jego 1,5-calowy, zew-nętrzny odpowiednik.

M410R należy ocenić jako dobry model. Wpradzie uzyskał tylko 6 na 10 możliwych punktów za ostrość zdjęć, za to dobrze spisał się w próbach dynamiki. Niemal wszystkie szczegóły w cieniach zostały odczytane i to przy minimalnym poziomie zakłóceń. Nieco gorzej Kyocera radziła sobie z odwzorowywaniem szczegółów w światłach.

Aparat należy do grupy najszybciej uruchamiających się cyfrówek - użytkownik na rozpoczęcie fotografowania musi odczekać ok. 2 s. Aparat dob-rze dopracowano pod względem ergonomii - zainstalowano typową dla lustrzanek rękojeść a pod kciukiem umieszczono przyciski zmiany ogniskowej.

Dane techniczne

Cena: 1999 zł

Rozdzielczość: 2272 x 1704 (4 mln pikseli)

Ogniskowa: 37-370 mm

Jasność obiektywu: 1:2,8-3,1

Wielkość: 107 x 73 x 87 mm

Waga: 413 g

Karta pamięci: SD/0 MB

Czułość: 100/200/400/800 ISO


Zobacz również