LG DVX9900H

Niedrogi odtwarzacz DVD wyposażony w wyjście cyfrowe HDMI i skaler rozdzielczości obrazu.

Niedrogi odtwarzacz DVD wyposażony w wyjście cyfrowe HDMI i skaler rozdzielczości obrazu.

Dlaczego - Obraz i dźwięk na dobrym poziomie. Bezbłędna obsługa DivX-ów i XviD-ów. Cyfrowe wyjście HDMI i skaler sygnału wideo.

Dlaczego - Obraz i dźwięk na dobrym poziomie. Bezbłędna obsługa DivX-ów i XviD-ów. Cyfrowe wyjście HDMI i skaler sygnału wideo.

Oto najnowszy, niedrogi odtwarzacz DVD, który na tle modeli konkurencji wyróżnia się wyposażeniem. Urządzenie potrafi odczytywać również pliki DivX i XviD oraz zdjęcia cyfrowe w formacie JPG. Obsługa DivX-ów jest bardzo dobra, filmy odtwarzane są szybko i sprawnie. Nazwy plików z napisami mogą mieć inne nazwy niż te z filmami, a do tego nie trzeba ich wybierać przed rozpoczęciem odtwarzania. Wielkość wyświetlanej czcionki jest stała, ale została dobrze dobrana. Napisy z polskimi znakami w formatach .smi, .srt, .sub, .txt odczytywane są bezbłędnie. Jednak największymi zaletami odtwarzacza LG jest wyposażenie go w wyjście cyfrowe HDMI i dobrą sekcję wideo - 12-bitowe układy z próbkowaniem 108 MHz (to rzadkość nie tylko wśród modeli z tego samego przedziału cenowego, lecz nawet wśród droższych).

Pilot - Klawisze rozmieszczone ergonomicznie. Dobra jakość wykonania. Niewielki zasięg.

Pilot - Klawisze rozmieszczone ergonomicznie. Dobra jakość wykonania. Niewielki zasięg.

DVX9900H pozwala uzyskać sygnał pozbawiony przeplotu na wyjściach komponentowych. Ponadto na łączu HDMI możliwe jest zwiększenie rozdzielczości sygnału wideo aż do trybu 1080i. Podczas testów podłączyliśmy urządzenie m.in. do projektora Epson EMP-TW600 dysponującego matrycami LCD 1280 x 720 pikseli i ustawiliśmy w odtwarzaczu tryb 720p. Obraz poddany skalowaniu prezentował się na projektorze o klasę lepiej niż w trybie standardowej rozdzielczości. Miał dobrą detaliczność oraz większą plastyczność przekazu (choć w porównaniu z przeskalowanym obrazem oferowanym przez odtwarzacze z wyższego pułapu cenowego był bardziej rozmyty i mniej szczegółowy). Barwy były wyważone i dobrze nasycone. Istotną zaletą urządzenia, szczególnie ważną dla użytkowników telewizorów bez wejść cyfrowych HDMI lub DVI, jest dostępność skalowania sygnału wideo również na wyjściu komponentowym.

Menu ekranowe jest czytelne, a wszystkie informacje prezentowane są w języku polskim. Zastosowane w nim graficzne zakładki bardzo przypominają rozwiązania stosowane w niektórych odtwarzaczach Sony. Niestety, możliwości regulacji są ograniczone - zwłaszcza brakuje opcji zaawansowanej korekcji parametrów obrazu. Sekcja audio w DVX9900H jest także dobra i oferuje ciekawe brzmienie. Wprawdzie bas jest nieco za miękki i mocno wyeksponowany, jednak taki sposób prezentacji świetnie się sprawdza przy odsłuchu filmowych ścieżek audio. Od strony stylistycznej urządzenie może się podobać. Jest bardzo płaskie - wysokość obudowy to tylko 3,5 cm, a cały przedni pas pokryto czarnym, odblaskowym plastikiem. Jakość użytych materiałów jest dobra, a montaż dokładny.

Potencjalni rywale

Samsung DVD-HD850 699 zł

Posiada wyjście HDMI i skaler rozdzielczości sygnału wideo. Odtwarza DivX-y z polskimi napisami .txt. Przetwornik wideo przeciętnej jakości.

Onkyo DV-SP403E 999 zł - (11/2005)

Solidnie wykonany odtwarzacz wyposażony w sekcję wideo z bogatą regulacją parametrów. Odtwarza także DivX-y z polskimi napisami .txt.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 599 zł

Dystrybutor LG Electronics, http://www.lge.pl

Wymiary 43 x 3,5 x 24,2 cm

Waga 1,9 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, DivX, XviD, obsługa napisów w plikach .txt, skaler sygnału wideo, progresywne skanowanie

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, komponentowe, HDMI, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), analogowe audio


Zobacz również