Lista przebojów oprogramowania

Które bezpłatne programy są najlepsze? Które zasługują na największe uznanie? Kontynuujemy Listę Przebojów Oprogramowania. Weź w niej udział i wygraj cenne nagrody!

Które bezpłatne programy są najlepsze? Które zasługują na największe uznanie? Kontynuujemy Listę Przebojów Oprogramowania. Weź w niej udział i wygraj cenne nagrody!

Również w tym miesiącu kontynuujemy Listę Przebojów (bezpłatnego) Oprogramowania. Prezentujemy aktualne wyniki głosowania czytelników - czyli pierwszą dziesiątkę najlepszych (Waszym zdaniem) programów - i kolejną porcję propozycji programów, które mogą znaleźć się na liście. Przypominamy, że w zestawieniu mogą brać udział programy freeware, adware (bezpłatne, finansujące się z reklam) oraz wszystkie inne programy, które są bezpłatne dla użytkowników prywatnych.

Listy przebojów freeware (notowanie 4)

Listy przebojów freeware (notowanie 4)

Aby oddać głos, należy wypełnić ankietę elektroniczną, którą znajdziesz na płycie CD-ROM i na stronie www.pcwk.com.pl, po czym wysłać ją pod adres pcwk@idg.com.pl. Spośród wszystkich nadesłanych głosów będziemy rozlosowywać cenne nagrody. W tym wydaniu możesz wygrać książkę wydawnictwa Intersoftland z serii - "Poznaj... w 24 godziny". Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie. Szczegółowe zasady głosowania zamieszczamy w ramce -Zagłosuj i wygraj".

Jednocześnie zapraszamy autorów oprogramowania, które spełnia powyższe warunki do nadsyłania nam swoich propozycji-programów do kolejnych edycji listy przebojów. O przyjęciu programu do poczekalni listy przebojów decydują przede wszystkim takie kryteria jak przydatność, opłacalność, wydajność i łatwość obsługi. Program, który opuszcza pierwszą dziesiątkę, może być zaproponowany ponownie dopiero w momencie ukazania się kolejnej wersji.

Equation Grapher 3.2

Rysowanie i wydruk wykresów funkcyjnych

Tego zawsze brakowało uczniom i studentom: szybki, prosty w obsłudze i bezpłatny program do wizualizacji funkcji w układzie współrzędnych. Funkcje wpisuje się z zachowaniem notacji algebraicznej, określa się krok i zakresy osi, rodzaj linii i kolor wykresu. Jest zoom +/- oraz zoom-box (dotyczy zaznaczonego obszaru wykresu). Przydatne są też obliczenia ekstremów, miejsc zerowych, punktów przecięcia z osiami, wyznaczanie całek i pochodnych oraz kursor wartości (tracer). Na jednym wykresie można umieścić maksymalnie 12 funkcji. Możliwość zapisu do pliku BMP i GIF.

http://www.mfsoft.com

Plik: EQR32V32.ZIP, 1,10MB

C4U 1.3

Wykrywanie modyfikacji witryn

Freeware'owe narzędzie C4U poinformuje Cię o nowościach na Twoich ulubionych stronach internetowych. Wystarczy wpisać żądane adresy do bazy. Nowości na stronach będą przywoływane manualnie (kliknięciem myszki) lub automatycznie. Witryny można oglądać bezpośrednio w C4U. Modyfikacje są zaznaczane kursywą i czerwoną czcionką. Na życzenie C4U pokazuje tylko nowe linki, ilustracje i adresy mailowe na danej stronie. Opcja ignorowania stale zmieniających się elementów, np. bannerów.

www.c4u.com

Plik: C4U13.EXE, 1,13 MB

NoteTab Light 4.83

Rozbudowany edytor do zadań specjalnych

Zastępca notepada - wielokrotnie wyróżniany edytor tekstów i HTML o wielu zaawansowanych opcjach, niespotykanych nawet w drogich aplikacjach komercyjnych. Działa we wszystkich Windows, w pełni konfigurowalny (90 poleceń!), otwiera tyle dokumentów i o takiej wielkości jaką tylko -przełknie" system, otwiera linki w przeglądarce, oblicza wartości wyrażeń, ma łatwo zarządzalny, wielobibliotekowy i programowalny schowek oraz funkcje zastępowania i autokorekcji. Obsługuje makra tekstowe i oferuje bibliotekę przykładowych makr.

http://www.notetab.com

Plik: NOTETAB.ZIP, 1,50MB

Camouflage 1.1.2

Ukrywanie plików

Jak można domyślać się z nazwy, freeware'owy program Camouflage służy do ukrywania plików w obrę-bie innych. Plik, który służy za kryjówkę, musi z założenia zachować pełną funkcjonalność. Aby ukryć plik, kliknij go prawym przyciskiem i wybierz polecenie Camouflage. Do korzystania z narzędzia wymagane są pliki Visual Basic Runtime 6.0 (dostępne pod adresem http://download.microsoft.com/download/vb60pro/redist/sp4/ win98/EN-US/VBRun60sp4.exe" target="_blank" class="link" title="download.microsoft.com/download/vb60pro/redist/sp4/ win98/EN-US/VBRun60sp4.exe">download.microsoft.com/download/vb60pro/redist/sp4/ win98/EN-US/VBRun60sp4.exe, 1 MB). Duży stopień bezpieczeństwa zapewnia opcja szyfrowania plików hasłem. Ponadto istnieje możliwość zagnieżdżonego kamuflowania plików, czyli ukrywania plików w obrębie kamuflowanego pliku.

www.camouflage.freeserve.co.uk

Plik: CAMOU111.EXE, 2,6 MB

File Monitor 4.33

Wyświetla listę operacji plikowych

Freeware'owy program pokazuje w czasie rzeczywistym, które aplikacje wykonują operacje odczytu i zapisu w plikach zgromadzonych na twardym dysku. W systemie Windows odwołania do plików mają miejsce bardzo często. Z tego względu File Monitor pozwala definiować filtry blokujące wyświetlanie operacji wybranych przez użytkownika. Wówczas narzędzie zgłasza tylko operacje wychodzące z poziomu określonych aplikacji lub skierowane do określonych folderów (wg definicji użytkownika).

www.sysinternals.com/ntw2k/source/filemon.shtml

Plik: FILEMON.ZIP, 77 KB (do Windows 95/98/ME) i NTFILMON.ZIP 77KB (do Windows NT 4 i 2000)

Password Finder 1.1

Odkrywanie haseł

Password Finder to program podobny w działaniu do PassRemindera, który przedstawialiśmy w jednym z poprzednich wydań Listy Przebojów Oprogramowania. Służy do odkrywania haseł kryjących się za gwiazdkami w polach tekstowych. Narzędzie nie wymaga instalacji. Wystarczy przemieścić kursor myszki na żądane hasło, a Password Finder wyświetli je w małym oknie. Istnieje możliwość skopiowania hasła do schowka, skąd można je przenosić do pól tekstowych w innych aplikacjach.

www.svenbader.de

Plik: PASSWORD.EXE, 257 KB


Zobacz również