Loewe Articos 32

Articos to najnowszy i najbardziej zaawansowany telewizor w ofercie niemieckiej firmy Loewe. Musi więc być szczególny. Rzeczywiście jest w nim kilka rozwiązań ciekawych i niespotykanych w produktach konkurencji.

Articos to najnowszy i najbardziej zaawansowany telewizor w ofercie niemieckiej firmy Loewe. Musi więc być szczególny. Rzeczywiście jest w nim kilka rozwiązań ciekawych i niespotykanych w produktach konkurencji.

Loewe to producent dość szczególny. Bez wahania można powiedzieć, że jego urządzenia są elitarne i skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Oferowane modele mają być nie tylko nienaganne technicznie, ale też zachwycać urodą. To się rzeczywiście udaje, nie ma chyba bowiem osoby, która wśród całej masy telewizorów znajdujących się na sklepowych półkach nie zatrzymałaby wzroku na ascetycznych, a zarazem niezwykle eleganckich obudowach telewizorów Loewe. Trzeba przyznać, że projekt niemieckich designerów robi duże wrażenie. Niby są to proste formy, bez jakichkolwiek udziwnień, jednak w tym właśnie tkwi sztuka stworzenia nieprzeciętnego projektu. Należy też wspomnieć, że model ten nie występuje w katalogu samodzielnie. Jest to ważna informacja, bowiem klient poprzez możliwość dokupienia do telewizora idealnie dopasowanego stylistycznie stolika (a właściwie możemy w tym przypadku mówić o cokole), odtwarzacza DVD, a także kompletu kolumn wielokanałowych otrzymuje system bardzo prosty w obsłudze i zunifikowany pod względem wizualnym.

Niestety każdy z elementów w katalogu Loewe kosztuje sporo, jest to więc oferta dla zamożnego odbiorcy. Telewizor jest również bardzo drogi, jednak patrząc na najwyższe modele japońskiej konkurencji, okazuje się, że często ich ceny utrzymują się na podobnym poziomie. Kolumny w konfiguracji 5.1 przygotowała dla Loewe firma Bose, a DVD to już prawdziwe dzieło sztuki. Wygląda jak prostokąt z granitu z wpuszczonym w środek dużym wyświetlaczem LCD. Jest to jednak pełnowartościowe źródło dostosowane wizualnie do swego "brata" Articosa. Testowany egzemplarz miał obudowę w szarografitowym, metalicznym kolorze. Jest ona wykonana z tworzyw sztucznych wysokiej jakości oraz metalu. Przód kineskopu jest chroniony przez specjalną szybę. Jej zadaniem jest eliminacja odbić świetlnych. Ma ona również pewne wady. Łatwo ulega zabrudzeniu, o czym wiedział również producent, przezornie dołączając do kompletu środek czyszczący i odpowiednią ściereczkę.

Cały z metalu. Posiada niewielki wyświetlacz LCD. Obsługa dość wygodna, lecz wymagająca przyzwyczajenia.

Cały z metalu. Posiada niewielki wyświetlacz LCD. Obsługa dość wygodna, lecz wymagająca przyzwyczajenia.

Wyróżnikiem technologicznym Articosa, podobnie jak innych modeli telewizorów Loewe, jest zbudowanie ich na wspólnej platformie MediaPlus. Pozwala ona na modułową rozbudowę odbiornika poprzez dodawanie kolejnych elementów pełniących określone funkcje multimedialne. Może to być moduł Multimedia kit, który pozwala na podłączanie do telewizora komputera PC (poprzez złącze VGA), lub np. karta Sat/Twin-Sat, umożliwiająca oglądanie i nagrywanie jednocześnie dwóch programów z wbudowanych dekoderów analogowych i cyfrowych. Jedną z ciekawszych opcji jest rozszerzenie systemu o komplet bezprzewodowych głośników.


Zobacz również