MAG LCD-TV HD 572V

Monitor LCD firmy MAG Innovision pełni funkcję nie tylko wyświetlacza komputerowego, ale także ekranu telewizyjnego.

Monitor LCD firmy MAG Innovision pełni funkcję nie tylko wyświetlacza komputerowego, ale także ekranu telewizyjnego.

Telewizory ciekłokrystaliczne rzadko przystosowane są do podłączenia do komputera, czasami jednak zdarzają się wyjątki, jak w przypadku opisywanego odbiornika MAG. Monitor należy do serii HD (Highly Dignified). Urządzenie to nie jest specjalizowanym telewizorem LCD, jednak producent postarał się o przystosowanie go do tych celów. Monitor wyposażono we wbudowany tuner TV, który pozwala na odbieranie audycji zarówno z anteny pokojowej, jak i telewizji kablowej. Aby uzyskać obraz o pożądanej w odbiorniku TV dużej jasności i wysokim kontraście MAG zastosował nowoczesny panel LCD firmy Sanyo.

Do telewizji i komputera

MAG LCD-TV HD 572V

MAG LCD-TV HD 572V

Jasność monitora to 450 cd/m<sup>2</sup>, a kontrast 500:1. Kąty widzenia są wystarczająco szerokie i wynoszą 150 i 160 stopni (w pionie i poziomie). Czas reakcji matrycy nie jest, niestety, tak szybki, jak w najlepszych telewizyjnych modelach - wynosi 25 ms, co wystarcza do płynnego przetwarzania obrazu w większości sytuacji. Smużenie panelu było niekiedy widoczne (częściej w przypadku korzystania z tunera TV niż przy używaniu urządzenia jako monitora komputerowego). Głębia czerni oferowana przez panel nie była najlepsza. Plusem jest za to poprawne odwzorowanie barw i bardzo dobry obraz z komputera uzyskany na złączu cyfrowym DVI (w zestawie znajdziemy także analogowe złącze monitorowe VGA). Szeroki wybór wyjść i wejść audio/wideo (S-Video, kompozytowe, wejścia i wyjścia wideo) pozwala podłączyć monitor do magnetowidu, odtwarzacza DVD czy zewnętrznych głośników.

Wszystkimi funkcjami telewizora, jak również wieloma monitora komputerowego można sterować, korzystając z bezprzewodowego pilota. Jeśli chodzi o jakość wbudowanych głośników to miłośnikom dobrego brzmienia polecamy skorzystać z zewnętrznego zestawu audio.

Informacje Veracomp, tel. (12) 2525555, http://www.veracomp.com.pl

Cena 2730 zł


Zobacz również