Manta Prince 2

Tani model odtwarzacza DVD/DivX Manty jest solidnie wykonany i sprawnie obsługuje divxy.

Tani model odtwarzacza DVD/DivX Manty jest solidnie wykonany i sprawnie obsługuje divxy.

W poprzednim numerze opublikowaliśmy test popularnego odtwarzacza DVD/DivX - Manta Emperor III (KD 2/2006). Miał on wiele wad, co związane było z niedopracowanym oprogramowaniem. Tym razem trafił do naszych testów inny model tego samego producenta - Manta DVD-015 Prince 2. Jest to, w przeciwieństwie do Emperora III, urządzenie dopracowane, choć stylistycznie mniej atrakcyjne. Jakość wykonania obudowy nie budzi zastrzeżeń. Umieszczony na przednim panelu wyświetlacz prezentuje informacje w czytelny sposób. Odtwarzacz wyposażono w bogaty zestaw gniazd. Są wśród nich m.in. wyjście komponentowe z progresywnym skanowaniem oraz analogowe wyjście audio 5.1. Napęd DVD Prince 2 jest sprawniejszy od zastosowanego w Emperorze III. Działa niezawodnie, a płyty czyta szybciej i ciszej.

Pilot wykonany z dobrej jakości materiałów. Przyciski poprawnie rozplanowane.

Pilot wykonany z dobrej jakości materiałów. Przyciski poprawnie rozplanowane.

Dopracowane oprogramowanie sprawia, że bez problemów odczytywane są pliki DivX i XviD i bezbłędnie wyświetlane polskie napisy z plików .txt. Do obsługi DivX-ów zastosowano bowiem procesor ESS, który od dłuższego czasu obecny jest na rynku i dlatego oprogramowanie zostało do niego lepiej przystosowane. Informacje o filmach w plikach DivX pokazywane są w menu ekranowym w postaci listy nazw. Po wskazaniu konkretnej nazwy, w niewielkim oknie odtwarzany jest film zapisany w danym pliku. To bardzo przydatne rozwiązanie. Wyświetlanie napisów także zostało dobrze przygotowane - do wyboru są dwa kolory czcionek, a tekst można praktycznie dowolnie przesuwać w górę i dół. Regulować można też rozmiar czcionki. Oferowana przez DVD-015 Prince 2 jakość obrazu i dźwięku w tej klasie cenowej jest na dobrym poziomie.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 230 zł

Dystrybutor Manta Multimedia http://www.manta.com.pl

Wymiary 43 x 6 x 25 cm

Waga 2 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, DivX, XviD (QPEL i GMC), konfiguracja dekodera DD 5.1, bogate ustawienia napisów ekranowych, progresywne skanowanie, brak blokady regionalnej

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, komponentowe, analogowe wyjście audio 5.1, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne)

Dlaczego

Dopracowane oprogramowanie i solidne wykonanie. Obraz i dźwięk na dobrym poziomie.

Główni rywale

Wiwa HD238 229 zł

Odtwarzacz DVD/DivX sprawnie odczytujący pliki DivX i z napisami .txt. Obraz i dźwięk na dobrym poziomie.

Ferguson DVD D-660 239 zł

Solidnie zbudowany odtwarzacz DVD/DivX oferujący dobrą jakość obrazu. Niedopracowane odtwarzanie XviD.


Zobacz również