Marantz DV-6400

Odtwarzacz DVD, który posiada mało popularną cechę - odtwarza płyty DVD-Audio i SACD.

Odtwarzacz DVD, który posiada mało popularną cechę - odtwarza płyty DVD-Audio i SACD.

Kiedy do redakcyjnych testów dotarł komplet Marantza: ampituner i odtwarzacz DVD, wyposażenie i wygląd odtwarzacza od razu wzbudziły nasze zainteresowanie. Charakterystyczna płyta obudowy do złudzenia przypomina model 1400 Denona. Ponieważ mieliśmy również i ten odtwarzacz, pokusiliśmy się o porównanie zawartości obu wnętrz. Po rozkręcenie obu konstrukcji nie mieliśmy już wątpliwości - urządzenia wewnątrz są identyczne. Jedyne różnice to: odmienny panel przedni i różne piloty zdalnego sterowania. Obecnie coraz częściej producenci rezygnują z indywidualności rozwiązań - pogoń za obniżeniem kosztów wygrywa z kreatywnością. Wyposażenie odtwarzacza DVD Marantza jest nierówne. Sekcja dźwięku jest bardzo dobra. Odtwarzane są wszelkie formaty, włącznie z komputerowym MP3/WMA oraz audiofilskimi DVD-Audio i SACD. Sekcja obrazu została przygotowana już mniej starannie. Przetwornik wideo jest dobry, ale brakuje mu funkcji progresywnego skanowania, którą spotkamy dzisiaj w wielu urządzeniach oferowanych po zdecydowanie niższych cenach. Na szczęście obraz uzyskany na wyjściu komponentowym (Euroscarcie z RGB również) cechują dobra równowaga barwowa i spore nasycenie detalami. Kolory są jednak mało efektowne, przydałoby się, by były bardziej żywe i były dostępne jakiekolwiek opcje pozwalające dopasować charakter obrazu do własnych preferencji i właściwości sprzętu towarzyszącego. Napęd urządzenia pracuje cicho i pewnie, akceptując szeroką gamę nośników z nagrywalnymi płytami DVD+R/+RW oraz DVD-R/-RW włącznie. Brzmienie urządzenia jest poprawne, jednak audiofilskiego ucha nie zdobędzie. Przekaz jest miarowy i nieprzerysowany, brakuje mu jednak wyrafinowania. Odtwarzacz zdecydowanie lepiej brzmi zastosowany w kinie domowym. Tu rozmach filmowych ścieżek wychodzi na pierwszy plan, dodatkowe kanały dodają brzmieniu masywności, a obrazowi dźwiękowemu - odpowiedniego wypełnienia.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 2999 zł zestaw z SR5400 4999 zł

Dystrybutor Audio Klan http://www.audioklan.com.pl

Wymiary 43,5 x 7,5 x 21,1 cm

Waga 2,2 kg

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, JPEG, VSS - tryb dźwięku przestrzennego dla zestawów dwukanałowych, odtwarzanie SACD i DVD-Audio, MP3, WMA, JPEG

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, komponent, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio 5.1

Dlaczego

Poprawna sekcja wideo, ale brak np. progresywnego skanowania. Odtwarza praktycznie wszystkie formaty audio, jednak czyni to na poziomie jakości tańszych odtwarzaczy CD-Audio.


Zobacz również