Maxtor MaXLine III 250 GB

Nowe wcielenie serii MaXLine oferuje dużą pojemność i wysoką wydajność, a przy tym obiecuje ponadprzeciętną niezawodność.

Nowe wcielenie serii MaXLine oferuje dużą pojemność i wysoką wydajność, a przy tym obiecuje ponadprzeciętną niezawodność.

Rodzinę dysków MaXLine przygotowano z myślą o zastosowaniach wymagających bezawaryjności napędów, np. w pracy ciągłej (serwery). Dlatego mimo wielu podobieństw z serią DiamondMax nie są to identyczne urządzenia.

Nowe twardziele MaXLine III głównymi parametrami odpowiadają rodzinie DiamondMax 10: pojemności sięgają 300 GB, prędkość obrotowa to 7200 obr./min, mają aż 16 MB bufora, a modele Serial ATA oferują funkcję NCQ. Jednak najważniejsza różnica między tymi liniami dysków leży w parametrze określającym niezawodność urządzenia, zwanym MTTF (czas między awariami). W MaXLine III jest on dwukrotnie wyższy i wynosi 1 mln godzin.

Burza w testach

Dysk MaXLine III o pojemności 250 GB i interfejsie SATA nie zawiódł naszych oczekiwań, uzyskując bardzo dobre wyniki w testach (m.in. indeks aplikacji h2benchw - 19,7, WinMarks 99 odpowiednio 31,33 i 56,4 MB/s). Z wyjątkiem pomiarów w programie PCMark04 (wynik równy 4611 pkt.) i teście wyszukiwania pliku napęd ten okazał się jednak minimalnie wolniejszy od modelu DiamondMax 10 o pojemności 300 GB. Ogólna ocena wydajności, jak również ocena końcowa była niższa o 0,1 punktu od uzyskanej przez diamentową dziesiątkę i dlatego MaXLine III znalazł się na czwartej pozycji naszego rankingu twardzieli. Szkoda tylko, że koszt 1 GB danych, wynoszący 3,83 zł, zalicza się do najwyższych w zestawieniu.

Informacje Pronox, tel. (32) 2075600

http://www.pronox.com.pl

Cena 895 zł


Zobacz również