Media-Tech MT1015

  • kj,

Do nowej bezprzewodowej myszy Media-Tech pasuje określenie z młodzieżowego slangu: full wypas.

Do nowej bezprzewodowej myszy Media-Tech pasuje określenie z młodzieżowego slangu: full wypas.

Myszka pobiera zasilanie z dwóch akumulatorków AA. Można je ładować po umieszczeniu myszy w dołączonej stacji, którą podłącza się do komputera za pomocą portu USB lub PS/2 (ze specjalną przejściówką). Zasilanie, niestety, pobierane jest oddzielnie z sieci elektrycznej, nie ma możliwości ładowania przez USB.

Mysz ma aż 8 przycisków, co może pomóc w ty-powych operacjach nawigacyjnych. Można je dowolnie konfigurować za pomocą dołączonego oprogramowania (brak wersji dla Maca). Ich układ jest dość interesujący, chociaż trzeba przyznać, że operowanie tak dużą ilością funkcji bywa trochę problematyczne. Przyciski są w zasięgu palców, praktycznie wszędzie. Często więc zdarza się, że już podczas chwytania myszy naciskamy któryś z nich.

Jednym z najważniejszych parametrów myszki, który na pewno zainteresuje grafików, jest rozdzielczość sprzętowa, wynosząca 800 dpi. Aby jednak osiągnąć korzyści z tak wysokiej rozdzielczości, musimy zadbać o parę rzeczy. Niestety, myszka wymaga "specjalnej opieki", w przeciwnym razie kursor będzie dość denerwująco przeskakiwał, przez co nie będzie nadawała się nie tylko do precyzyjnej pracy graficznej, ale nawet do prostego sur-fowania po Internecie. Przede wszystkim należy

pamiętać o komunikacji ze stacją bazową. Zawodzi ona, gdy urządzenia są zbyt daleko od siebie. Nasze testy pokazały, że gwarancję poprawnej pracy mamy na odległości około 50-70 cm. Na dłuższych bywają problemy. Warto też pamiętać o zawsze naładowanych akumulatorkach lub świeżych bateriach, gdyż mysz jest bardzo wrażliwa na brak mocy.

produkt: MT1015

producent: Media-Tech, http://www.media-tech.pl

cena brutto: 120 zł

konkurenci: A4Tech, Logitech

kontakt: Media-Tech, http://www.media-tech.pl

za:

Wysoka rozdzielczość, duże możliwości konfiguracji przycisków.

przeciw:

Zbyt wrażliwa na spadki napięcia i zasięgu sygnału.


Zobacz również