Mitsubishi HC3

Przetestowaliśmy kinowy projektor, który lepiej radzi sobie z obrazem z komputera niŻ z najlepszego DVD.

Przetestowaliśmy kinowy projektor, który lepiej radzi sobie z obrazem z komputera niŻ z najlepszego DVD.

Z wyglądu HC3 nie różni się od modeli nowej serii projektorów biznesowych Mitsubishi. Kwadratowa obudowa ma niewielkie rozmiary, jednak jak na projektor kinowy przystało, zastosowano w nim panoramiczne panele LCD o rozdzielczości 960 x 540 pikseli. W zakresie strojenia obrazu projektor zapewnia bogaty zestaw opcji. Warto wymienić przydatną w kinie domowym regulację współczynnika gamma. Niestety, nie ma dostępu do bardzo precyzyjnych ustawień tego parametru, można wybrać jeden z predefiniowanych poziomów. W trybie kinowym obraz staje się zbyt różowy, trudno za pomocą pozostałych opcji wyprowadzić biel do naturalnego poziomu. Projektor najciszej pracuje w trybie zmniejszonej jasności. Jednak hałas wytwarzany przez wentylatory cały czas daje o sobie znać. Sprzęt Mitsubishi bardzo jasno świeci. Nawet przy zmniejszonej jasności możemy komfortowo oglądać filmy przy dość silnym nasłonecznieniu pomieszczenia. Minusem jest sposób prezentacji informacji przy zmianach parametrów uruchamianych za pomocą pilota. Przykładowo, na pilocie jest dostępny klawisz szybkiego wyboru przełączania formatu ekranu. Niestety, przestawiając proporcje obrazu, nie mamy informacji, w jakim trybie jest on aktualnie wyświetlany. Tego można się dowiedzieć dopiero po uruchomieniu menu ekranowego. Jednak w ocenie projektora najważniejszy jest generowany przezeń obraz. W tej kategorii Mitsubishi HC3 wypada dobrze.

Dość poręczny sterownik zapewniający wygodną obsługę. Do jego ergonomii można mieć niewielkie zastrzeżenia.

Dość poręczny sterownik zapewniający wygodną obsługę. Do jego ergonomii można mieć niewielkie zastrzeżenia.

O dziwo, najlepiej prezentowane są obrazy przesyłane z komputera. Podłączenie nawet najlepszego stacjonarnego odtwarzacza DVD nie gwarantuje tak dobrego odwzorowania barw i tak wysokiej ostrości. Kontrast jest dobry, choć za nieco wyższą kwotę można kupić projektory LCD deklasujące Mitsubishi w tej kategorii. Kolory są prezentowane naturalnie. Niebieski jest zdecydowany, lecz nie zaburza równowagi barw. Silna jest także zieleń, wyeksponowana nieco kosztem czerwieni. Są to jednak odchylenia, które można wyeliminować precyzyjnym dostrojeniem urządzenia. W przypadku sygnału z DVD ostrość jest mniejsza - obraz jest przez to bardziej miękki i będzie się lepiej prezentował przy oglądaniu z większej odległości od ekranu.

Informacje

Typ projektor LCD 16:9

Cena 9760 zł

Dystrybutor ProAUDIO-AVT http://www.proaudio.pl

Wymiary 27,5 x 7,0 x 26,1 cm

Waga 2,7 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, funkcja oszczędzania lampy, korekcja geometrii w pionie i poziomie, korekcja gamma

Złącza wideo - S-Video, kompozytowe, komponentowe (na przejściówce z VGA), audio

Trwałość lampy 2500 godz.

Kontrast 500:1

Głośność 34 dB

Dlaczego

Dobra jakość obrazu przy umiarkowanej cenie. Ubogi zestaw gniazd przyłączeniowych, za głośna praca.


Zobacz również