Modne opakowanie

Obudowy do komputerów stają się coraz bardziej oryginalne, jednocześnie zyskując na funkcjonalności, oferują m.in. możliwość montowania dodatkowych wentylatorów lub funkcje monitorowania temperatury.

Obudowy do komputerów stają się coraz bardziej oryginalne, jednocześnie zyskując na funkcjonalności, oferują m.in. możliwość montowania dodatkowych wentylatorów lub funkcje monitorowania temperatury.

Coraz więcej użytkowników oczekuje od obudowy nie tylko oryginalnego wyglądu, ale również wygody użytkowania oraz funkcjonalności, np. możliwości zamontowania dodatkowych wentylatorów czy też monitorowania temperatury we wnętrzu obudowy. Testowane przez nas obudowy to urządzenia dla takich właśnie użytkowników, różniące się od typowych konstrukcji dostępnych na rynku.

Tracer TRO-878

Konstrukcja TRO-878 na pierwszy rzut oka nie odbiega od standardu średniej wieży. Wyposażona jest w 350-watowy zasilacz, cztery kieszenie 5,25-calowe i dwie 3,5-calowe. O jej atrakcyjności stanowią dodatkowe funkcje kontrolowania temperatury i ciekłokrystaliczny wyświetlacz pozwalający na pełne jej monitorowanie. Jest to możliwe dzięki trzem czujnikom, które możemy przymocować w każdym miejscu lub na dowolnym urządzeniu znajdującym się wewnątrz obudowy (standardowo: procesor, twardy dysk, wnętrze obudowy). Wszystkie czujniki działają na zasadzie termopary, więc łatwiej je przymocować niż grubsze czujniki oporowe wykorzystywane na przykład w obudowie TRO-767. Temperaturę odczytujemy (w zakresie od 0 do 100 stopni Celsjusza) na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym, który znajduje się na przednim panelu obudowy.

Na panelu możemy odczytać również datę i godzinę. Dodatkowo wyposażony jest w alarm ostrzegający o zbyt wysokiej temperaturze. Alarm możemy ustawić osobno dla każdego sensora w zakresie do 100 stopni Celsjusza. Dodatkowo z tyłu panelu wyprowadzone są dwa złącza do dwóch wentylatorów chłodzących procesor i twardy dysk. Panel umożliwia bieżącą obserwację pracy wentylatorów oraz będzie regulował automatycznie ich prędkość w zależności od stopnia nagrzania poszczególnych podzespołów (dostępnych jest sześć trybów pracy wentylatora).

Niestety, panel ciekłokrystaliczny umieszczono prawie na samym dole przedniego panelu i gdy obudowa umieszczona jest pod biurkiem, niezbyt dobrze go widać.

CaseTec OCT-1

Funkcjonalność i wysoka jakość wykonania - te dwie cechy to mocne strony opisywanej obudowy CaseTec OCT-1, która zalicza się do urządzeń dla bardziej wymagających użytkowników. Obudowa wyróżnia się sporymi rozmiarami (205x520x530 mm) oraz ciekawym wyglądem (wstawki z perforowanej aluminiowej blachy). Jednak najciekawsze rozwiązania zastosowano wewnątrz. Konstrukcja umożliwia montaż aż siedmiu wentylatorów, zaciskowy montaż twardych dysków, napędów optycznych oraz kart rozszerzeń. Ciekawostką jest fakt, że dzięki specjalnemu panelowi możemy zamontować dwa wentylatory bezpośrednio nad kartą rozszerzeń i procesorem. Pozostałe gniazda na wentylatory umieszczone są z przodu i z tyłu obudowy (po dwa gniazda), jedno dodatkowe gniazdo zamontowane zostało w górnej ściance obudowy. Dodatkowym udogodnieniem jest umiejscowienie koszy na twarde dyski, w przeciwieństwie do większości konstrukcji, w poprzek obudowy za pomocą specjalnych zacisków. Wyrazem dbałości producenta o jakość jest choćby to, że do gniazd wentylatora dołączany jest specjalny filtr utrudniający dostawanie się kurzu do jej wnętrza.

Tracer TRO-878

Informacje

http://www.megabajt.pl

Cena 187 zł

CaseTec OCT-1

Informacje

http://www.pc-tuning.pl

Cena 439 zł


Zobacz również