NASCAR Racing 4

Połączone sztaby firm Sierra i Papyrus pracują nad NASCAR Racing 4. Najnowsza część serii ma wnieść sporo nowego do gatunku wirtualnych wyścigów samochodowych. Jak będzie naprawdę? Pożyjemy, zobaczymy... Tymczasem zachęcam do przeczytania naszej zapowiedzi.

Najnowsza część serii zawierać ma wszystkie postaci kierowców oraz samochody (ich marki to: Dodge, Ford, Pontiac i Chevrolet) zgłoszone do zeszłorocznego cyklu imprez tworzących amerykańską formułę NASCAR. Każdy pojazd wykonany zostanie z dużą dbałością o szczegóły. Maszyny będą posiadać nie tylko zgodny z rzeczywistością wygląd, ale także parametry techniczne i sposób zachowania się podczas jazdy. Co ciekawe kreatorzy zaimplementują wirtualny kokpit, umożliwiający rozglądanie się we wnętrzu w trakcie wyścigu. Nie zabraknie wiernych kopii rzeczywistych torów rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Oprócz realistycznego trybu symulacyjnego, gra zaoferuje nam znacznie prostszą i bardziej widowiskową opcję zręcznościową (zwiększona przyczepność opon, obecność ABS itp.). Interesująco zapowiada się tryb multiplayer mający obsługiwać maksymalnie 32 użytkowników w sieci LAN lub Internecie.

Renderowaniem grafiki zajmie się zbudowany od podstaw „silnik” o nazwie GPL 3D - w pełni wesprze zaawansowane funkcje interfejsów Direct3D i OpenGL. Dzięki niemu ujrzymy na ekranie monitora trójwymiarowy obraz, charakteryzujący się wysoką rozdzielczością i 32-bitową paletą barw. Pojawi się również spora ilość efektów specjalnych generowanych w czasie rzeczywistym. Do ich grona zaliczą się m.in. cieniowanie, pół-przezroczystość oraz odblaski. Poza tym programiści zoptymalizują działanie engine do maksimum, co zaowocuje wzrostem ilości klatek animacji na sekundę i zmniejszeniem wymagań sprzętowych zarazem. Dźwięk nie będzie odbiegał od ogólnie przyjętych standardów. Na jego jakość z pewnością dodatnio wpłynie aktywna obsługa kart kompatybilnych ze standardem A3D 2.0.

NASCAR Racing 4 trafi na półki amerykańskich sklepów w połowie lutego 2001 roku, natomiast w Europie pojawi się kilkanaście dni później (oby). Dystrybucją gry na terenie Polski zajmie się firma PLAY-IT.


Zobacz również