Najwięcej internautów jest w Chinach

W ciągu ostatniego roku liczba mieszkańców Państwa Środka korzystających z Internetu po raz kolejny zanotowała spektakularny wzrost i osiągnęła wartość bliską 300 milionów. Chiny stały się krajem, w którym z Internetu korzysta najwięcej osób na świecie. Dodajmy, że z Internetu kontrolowanego przez państwo.

Serwis The Industry Standard poinformował, że w ciągu ostatniego roku liczba Chińczyków korzystających z Internetu wzrosła o prawie 42%, osiągając niesamowity poziom 298 milionów osób. Pod tym względem Chiny wyprzedziły nawet Stany Zjednoczone, które do tej pory wiodły prym w tego typu statystykach. Mimo tak dużej liczby internautów, zasięg Sieci wynosi w tym kraju zaledwie 22,6%. Dla porównania, w USA Internet jest dostępny dla 71% mieszkańców.

Mimo tak dobrych wyników Chin jeśli chodzi o liczbę użytkowników Internetu, rynek on-line w tym kraju wciąż nie jest zbyt dobrze rozwinięty. Pod tym względem od początku dominują Stany Zjednoczone, za którymi plasuje się Korea Południowa oraz inne kraje.

Zobacz również:

Warto zauważyć, że mimo prób rządu chińskiego wpływania na treści zamieszczane w globalnej sieci, nic nie wskazuje na to, żeby wzrost liczby jej użytkowników miał w najbliższym czasie wyhamować. Chiński Internet lata świetności ma wciąż przed sobą i wkrótce może się okazać, że będzie to największy rynek on-line na świecie.

Zobacz też:

Prawie połowa Polaków korzysta z Internetu


Zobacz również