Nasi studenci zajęli 6. i 9. miejsce w Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. Brawo!

Zakończone niedawno Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym wygrała drużyna z Politechniki w Petersburgu. Polskie drużyny również zaprezentowały się bardzo dobrze.

Zakończone kilka dni temu w Petersburgu Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (są organizowane od 1977 roku przez Association for Computing Machinery przy wsparciu IBM) okazały się bardzo szczęśliwe dla naszych studentów. Na 60 rywalizujących w finale drużyn (do eliminacji przystąpiło 8,3 tys. drużyn) zajęliśmy bowiem dwa miejsca w pierwszej dziesiątce:

- szóste miejsce: Uniwersytet Warszawski (w 2007 roku był zwycięzcą zawodów)

- dziewiąte miejsce: Uniwersytet Jagielloński

Trzecia nasza drużyna z Uniwersytetu Wrocławskiego zajęła 27 miejsce, natomiast zwycięzcą (po raz piąty w historii zawodów) został zespół studentów z Politechniki w Petersburgu, któremu udało się rozwiązać 10 z 11 zadań (więcej o zasadach rywalizacji znajdziecie tutaj).