Olympus C-760 Ultra Zoom mistrz ostrości

Cyfrowy kompakt z wyróżniającą się jakością obrazu i imponującym zoomem optycznym.

Cyfrowy kompakt z wyróżniającą się jakością obrazu i imponującym zoomem optycznym.

Kolejny model siedemsetki pod względem wielkości jest porównywalny z niewielkimi kompaktami, mimo że dysponuje znacznie lepszymi możliwościami optycznymi.

Za pomocą koła zmiany trybów pracy, umieszczonego na górze aparatu, można określić sposób doboru parametrów ekspozycji. Dostępne są: w pełni automatyczny (bez możliwości jakichkolwiek korekcji), automatyczny z możliwością kompensacji oraz tryby profilowane (sport, portret, krajobraz i zdjęcia nocne). Koło można również ustawić na tryb "zaawansowany". Sposób doboru ekspozycji (rodzaj preselekcji) trzeba jednak sprecyzować w menu. Utrudnia to dostęp do tych funkcji, co odczują zwłaszcza bardziej zaawansowani fotoamatorzy.

Obok siebie umieszczono nietypowy akumulator NiMh oraz slot karty pamięci xD.

Obok siebie umieszczono nietypowy akumulator NiMh oraz slot karty pamięci xD.

C-760 UZ uzyskał jeden z najlepszych wyników w teście wśród aparatów tej grupy cenowej. Bardzo dobrze wypadła ostrość obrazu. Dobre wyniki Ultra Zoom otrzymał w próbach dynamiki. Słabo natomiast zostało ocenione oprogramowanie cyfrówki za złe dostosowanie się do warunków oświetlenia w trybie automatycznym - obraz rejestrowany przy świetle żarowym był zbyt żółty. Poziom szumów w cieniach zdjęcia testowego wypadł średnio dobrze (6 na 10 pkt.).

Aparat możemy polecić wszystkim fotografującym, którym nie przeszkadza jedynie 3-milionowa matryca CCD.

Dane techniczne

Cena: 1999 zł

Rozdzielczość: 2048 x 1536 (3 mln pikseli)

Ogniskowa: Odp. 42-420 mm

Jasność obiektywu: 1:2,8-3,7

Wielkość: 104 x 60 x 68 mm

Waga: 280 g

Karta pamięci: xD/16 MB

Czułość: 50/100/200/400 ISO


Zobacz również