PC Phantom

Dość duży gabarytami joystick firmy Logic 3 to rozwiązanie polecane dla miłośników gier symulacyjnych, w szczególności symulatorów lotu.

Dość duży gabarytami joystick firmy Logic 3 to rozwiązanie polecane dla miłośników gier symulacyjnych, w szczególności symulatorów lotu.

W swoim bogatym wyposażeniu posiada kontroler umozliwiający rozglądanie się wokół samolotu (4 way-view), kontrolę przepustnicy, oraz zestaw 4 klawiszy fire. Wykonanie samego drążka jest ergonomiczne - zarówno materiał jak i kształt zachęcają do korzystania z tego urządzenia. Również konstrukcja joysticka jest wytrzymała, zaś mocne cztery przyssawki dość solidnie trzymają się podłoża. Dodatkowo joystick posiada pożyteczną funkcję auto-fire, z możliwością ustawienia dwóch szybkości powtarzania strzału

Podczas konfiguracji napotkamy jednak na problem - w zestawie brak jest jakichkolwiek dyskietek z driverami mimo nadruku na pudełku "Windows 95 compatible". Nie dodanie zaś polskiej instrukcji może skutecznie utrudnić instalację joy'a. W angielskiej instrukcji można znaleźć na szczęście wyjaśnienie iż urządzenie jest w pełni zgodne z CH FlightStick Pro - takowy należy wybrać pośród standardowych driverów systemu Windows.

Po skalibrowaniu joysticka można przystąpić do zabawy. Do testów wykorzystałem demonstracyjne wersje gier Flight Unlimited 2 oraz F-22 Raptor - w obu przypadkach wykorzystanie pełni funkcji joy'a wzbogaciło efekty gry. Zarówno kontrola ciągu jak i rozglądanie się bardzo uprzyjemnia grę.

Mimo drobnych komplikacji podczas instalacji polecam go miłośnikom symulacji lotu.


Zobacz również