PC Power Pad Pro

Kolejne urządzenie markowane przez InterAct, które trafiło do naszej redakcji to przedstawiciel kontrolerów zwanych game-pad. Jak zwykle w przypadku tej firmy nie jest to zwyczajny pad, gdyż jest wyposażony w wiele nietypowych funkcji...

Kolejne urządzenie markowane przez InterAct, które trafiło do naszej redakcji to przedstawiciel kontrolerów zwanych game-pad. Jak zwykle w przypadku tej firmy nie jest to zwyczajny pad, gdyż jest wyposażony w wiele nietypowych funkcji - takich jak możliwość zmiany trybu sterowania - optyczny - typowym kontrolerem krzyżakowym oraz analogowy - za pomocą miniaturowego drążka. Ponadto posiada suwak umożliwiający kontrolę ciągu (hmm.. tylko kto używa pad'a do symulatorów lotu?) oraz dużą ilość klawiszy fire.

Dostarczony pad nie posiadał niestety polskiej instrukcji, zaś angielska była napisana na tyle lakonicznie, że nie pozwalała na większe rozszerzenie wiedzy o konfiguracji i użytkowaniu kontrolera. Dostarczona do joy'a dyskietka zawiera sterownik Widnows oraz program do kalibracji - jednakże, proponuję do ustawienia kalibracji wykrzystać systemową kalibrację joysticków w Windows (dostępna w Panelu Sterowania).

Pomysł z podwójnym sterowaniem (analogowe/optyczne) daje możliwość wykorzystania pad'a w wielu typach gier, od gier wymagających dokładnej czułości wychylenia kontrolera, po zręcznościowe, gdzie liczy się samo wychylenie.


Zobacz również