Phaser 3130

Czarno-biała drukarka laserowa

Urządzenie jest tak małe, że mieści się swobodnie w niewielkiej szufladzie. Drukuje szybko i precyzyjnie z niezłą jakością.

Phaser 3130

Phaser 3130

Laserowa drukarka A4 Xeroxa znajdzie zastosowanie w każdym biurze czy domu - wszędzie tam, gdzie będziemy musieli pracować z tekstem i dużą ilością wydruków. Potrafi drukować z prędkością do 16 stron na minutę. Jakość obrazu i odwzorowanie liter gwarantuje jej rozdzielczość - 1200 dpi. Drukarka ma wbudowany procesor RISC 166 MHz. Komunikację z komputerem zapewnia port równoległy, port USB 2.0. Urządzenie standardowo wyposażono w 32 MB pamięci, jednak w instrukcji doczytać się można o jej sporym zapotrzebowaniu na pamięć RAM - podczas pracy z komputerem. (Im bardziej skomplikowany system operacyjny, tym więcej potrzeba pamięci, od 32 MB w Win. 9x/ME czy Linux, do 128 MB w Win. XP). Niestety, makowych sterowników na razie do niej nie przewidziano - drukarka dedykowana jest tylko na komputery PC.

Podawanie papieru odbywa się z podajnika (na ok. 250 arkuszy A4) umieszczonego w dolnej części drukarki lub - po jednym arkuszu bezpośrednio poprzez szczelinę. Odbiór papieru umie-szczono u góry. Niewielkie wymiary (348 x 355 x 193 mm) pozwalają na umiejscowienie go praktycznie wszędzie, ale pamiętać trzeba że urządzenie potrzebuje pewnej przestrzeni na swobodną i nieawaryjną pracę. Podręcznik w kilkunastu językach wyjaśnia czynności i sposób obsługi - od szybkiego uruchomienia, poprzez załadowanie i wymianę toneru lub papieru. Dużym jej atutem jest cena, łatwość obsługi i prędkość druku. Producent zadbał też o to, by można było drukować na różnorodnych nośnikach - foliach, naklejkach, etykietach, kartonach, pocztówkach czy kopertach. Jeżeli jednak chcemy używać Phasera jako drukarki sieciowej w biurze, to należy zakupić dodatkowy zewnętrzny adapter sieciowy.

produkt: Phaser 3130

producent: Xerox, http://www.xerox.pl

cena: 1199 zł

konkurenci: Epson, HP, Lexmark, Oki, Samsung,

kontakt: Xerox, http://www.xerox.pl

za:

Mała funkcjonalna, łatwa w obsłudze, niezła szybkość druku.

przeciw:

Brak w zestawie wyjścia sieciowego, nie ma też sterowników na Mac OS-a.


Zobacz również