Pioneer DVR-A07XLA

Nowa nagrywarka twórcy formatu DVD-R/RW dogania produkty konkurencji, ale tylko w zapisie DVD.

Nowa nagrywarka twórcy formatu DVD-R/RW dogania produkty konkurencji, ale tylko w zapisie DVD.

Po kilku miesiącach oczekiwania i przetestowaniu 3 modeli Dual 8/4 wreszcie trafił do nas nośnik DVD-R umożliwiający zapis 8x. Niestety, te pojedyncze egzemplarze krążka firmy JVC dostępne są na razie wyłącznie w postaci dodatku do najnowszego napędu Pioneera, który nagrywa płyty obu formatów DVD z szybkością 8x/4x (odpowiednio na R i RW). Dobrą wieścią jest natomiast to, że wkrótce na rynku pojawi się sporo nośników do szybkich nagrywarek, firmowanych przez JVC, TDK i Verbatim.

Do rzeczy

Wróćmy do naszego bohatera, czyli DVR-A07XLA o bardzo eleganckim panelu przednim. O ile nie można mieć żadnych zastrzeżeń do zapisu DVD w jego wykonaniu (Pioneer dorównuje mistrzom w +R i ±RW oraz ustanawia rekord w -R, co nie dziwi przy jedynym dostępnym nośniku tego typu), to gorzej jest z poczciwymi płytami CD-R. Nie wiadomo, z jakiego powodu producent ograniczył szybkość zapisu tych krążków do 24x, a więc poziomu znacznie niższego niż u konkurencji (40x). Na dodatek nagrywanie odbywa się skokowo w trzech strefach, co obniża średnią prędkość.

Mieszane odczucia wywołuje także szybkość odczytu płyt CD i DVD: choć średnie wartości zmierzone w Nero CD-DVD Speed są niewiele niższe niż u rekordzistów, to operacje kopiowania plików z tych krążków trwają już zdecydowanie za długo. Być może, przyczyna tego stanu rzeczy leży po stronie dość długiego czasu dostępu Pioneera.

Mimo owych niedociągnięć i raczej wysokiej ceny, bardzo szybki zapis DVD obu formatów i renoma producenta mogą być wystarczającą rekomendacją do zakupu DVR-A07XLA.

Informacje DSV, tel. (58) 6612800

http://www.dsv.com.pl

Cena 809 zł


Zobacz również