Plus Piano HE-3100

Małe wymiary Plusa nie zdradzają drzemiącej w nim mocy projekcyjnej.

Małe wymiary Plusa nie zdradzają drzemiącej w nim mocy projekcyjnej.

Projektor japońskiego Plusa to produkt bardzo ciekawy. Stworzono go tylko i wyłącznie z myślą o stosowaniu w kinie domowym. Można wprawdzie podłączyć do niego komputer, ale jedynie za pomocą cyfrowego złącza DVI-D. Nie jest to cyfrowo-analogowe złącze DVI-I, więc mając nawet przejściówkę DVI/VGA, nie zda się ona na wiele. Zaskakujące są niewielkie wymiary i waga (2 kg) projektora. Jest to zaleta, ponieważ jako jeden z nielicznych modeli w tym segmencie pozwala na bezproblemowe schowanie go w szafce po zakończeniu oglądania filmu.

Ma niewiele przycisków i jest wygodny w obsłudze. Wadą jest słaby zasięg.

Ma niewiele przycisków i jest wygodny w obsłudze. Wadą jest słaby zasięg.

Układ optyczny o stałej ogniskowej działa w technologii DLP, a proporcje obrazu to kinowe 16:9. Postarano się, aby obraz z odtwarzacza DVD był bardzo kontrastowy i neutralny barwowo. Rzeczywiście, już po pierwszym uruchomieniu filmu widać, że w stosunku do projektorów uniwersalnych skok jakościowy jest ogromny. Obraz ma dużą głębię. Kolory są typowo kinowe, jednocześnie z zachowaniem dobrej ostrości. Wszystkie te cechy odnoszą się do projekcji w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Plus nie będzie dobrze funkcjonował przy zapalonym świetle lub odsłoniętych zasłonach. Powodem jest niska jasność wynosząca jedynie 450 ANSI lumenów. Dzięki niewielkiej sile światła można było uzyskać dobre właściwości akustyczne.

Hałas wytwarzany przez wentylatory nie dokucza podczas seansów. Wadą jest brak zoomu. Aby otrzymać obraz o żądanej przekątnej, trzeba bliżej lub dalej ustawić projektor od ekranu. Przy instalacji stacjonarnej nie powinno być z tym problemów, jednak ci, którzy od czasu do czasu chcieliby przemieścić się wraz z projektorem, będą musieli włożyć nieco wysiłku w jego precyzyjne ulokowanie. Naszym zdaniem przydałaby się również nieco większa siła światła. Przy ciemnych scenach widać, że 300 ANSI więcej pozwoliłoby na uzyskanie lepszej separacji planów i wyraźniejszych konturów. Ten model można polecić tym, których nie stać na urządzenie za kilkadziesiąt tysięcy złotych. W cenie do 20 tys. zł nie spotkaliśmy lepszego projektora do kina domowego.

Informacje

Typ projektor

Cena 11 500 zł

Dystrybutor AVC sp. z o.o., http://www.avc.com.pl

Wymiary 23,5 x 9,1 x 19,8 cm

Waga 2,0 kg

Funkcje projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu (m.in. 4:3, 16:9 LB), korekta geometrii w pionie, Pro Scan

Złącza wideo - S-Video, kompozyt, komponent, DVI-D


Zobacz również