Podręcznik na każdą okazję

Książka Derricka Story'ego ''Fotografia cyfrowa. Leksykon kieszonkowy'' w sam raz nadaje się na ściągawkę, którą warto mieć przy sobie w czasie robienia zdjęć.

Książka Derricka Story'ego ''Fotografia cyfrowa. Leksykon kieszonkowy'' w sam raz nadaje się na ściągawkę, którą warto mieć przy sobie w czasie robienia zdjęć.

Mała, niepozorna - prawie na pewno znika wśród innych pozycji na księgarnianej półce. A warto się nią zainteresować z wielu względów. Po pierwsze jest... kolorowa. Może zabrzmi to dziwnie w kontekście fotografii cyfrowej, ale coraz częściej wyścig z kosztami sprawia, że wydawnictwa wypuszczają na rynek książki czarno-białe, wydrukowane na podłym papierze. Autorowi udało się perfekcyjnie podać ogromny ładunek wiedzy w prosty sposób. W sam raz dla kogoś, kto dopiero wkracza w świat fotografii cyfrowej. Całkiem nieźle udało się również przetłumaczyć tę książkę, choć tłumacz zahaczył o kilka raf angielskich neologizmów, które nie dorobiły się jeszcze dobrych polskich odpowiedników.

Całość podzielona jest na cztery części. Wprowadzenie tłumaczy, z czego składa się aparat cyfrowy. Później jest część tłumacząca konkretne funkcje aparatu, takie jak ustawianie balansu bieli, formatowanie karty i ustawianie czułości ISO. Znajdziemy tu również odpowiedź na pytanie, do czego służy przesłona czy punktowy pomiar światła. W trzeciej części znajdziemy bogato ilustrowaną instrukcję, jak robić dobre zdjęcia w typowych sytuacjach, takich jak portret, impreza rodzinna czy wycieczka. Na końcu znajdziemy kilka przydatnych tabel, np. jaką wybrać korekcję ekspozycji na plaży, a jaką robiąc np. zdjęcia w nocy. (mb)

Tytuł: Fotografia cyfrowa. Leksykon kieszonkowy

Autor: Derrick Story

Wydawnictwo: Helion http://www.helion.pl

Stron: 128

ISBN: 83-7361-450-8

Cena: 14,90 zł


Zobacz również