Pojedynek amplitunerów

Do naszego laboratorium testowego trafiły amplitunery z najwyższej półki, telewizor LCD, kolumny naścienne, nagrywarka oraz tani odtwarzacz DVD.

Do naszego laboratorium testowego trafiły amplitunery z najwyższej półki, telewizor LCD, kolumny naścienne, nagrywarka oraz tani odtwarzacz DVD.

W tym numerze dużo miejsca poświęciliśmy zaawansowanym amplitunerom audio-wideo. Słowo wideo jest tu jak najbardziej na miejscu, bo coraz więcej modeli wzmacniaczy przestaje być już tylko urządzeniami służącymi do zasilania sygnałem audio zestawów kolumn, ale także potrafi przetwarzać obraz i to równie dobrze jak najlepsze odtwarzacze DVD. Dzięki temu użytkownicy nie mają już problemu, co zrobić, gdy np. nagrywarka DVD dysponuje przetwornikiem wideo przeciętnej jakości i nie ma wyjścia cyfrowego. Teraz będzie można ją podłączyć do amplitunera, a on nie tylko zajmie się poprawą jakości obrazu, lecz wyprowadzi go złączem cyfrowym do telewizora czy projektora. Dobry sygnał wideo wyświetlić można za pomocą np. przetestowanego przez nas najnowszego projektora LCD Epsona EMP-TW600. To urządzenie ma świetny współczynnik jakości do ceny, a ponadto jest lepsze i tańsze od bardzo dobrego modelu Panasonica - PT-AE900, którego test opublikowaliśmy w numerze 11/2005. Sprawdziliśmy również jak dobry obraz oferuje najnowszy model płaskiego telewizora LG i jak grają naścienne kolumny firmy Paradigm.

Do redakcyjnego laboratorium trafił także ciekawie zapowiadający się produkt - najnowsze, trzecie już wcielenie "gwiazdora hipermarketów", jednego z najpopularniejszych niedrogich odtwarzaczy DVD/DviX: Manta Emperor III. Ponieważ już druga wersja urządzenia była dopracowana i dobrze radziła sobie z odtwarzaniem filmowych plików komputerowych - po trzeciej spodziewaliśmy się jeszcze większych możliwości. Tym bardziej że już choćby od strony wizualnej nowy model Manty zmienił się na lepsze. Niestety, "diabeł tkwi w szczegółach" - w DVD Emperor III zawiodło niedopracowane oprogramowanie.


Zobacz również