Polski startup doceniony za granicą

Nasi rodacy odnieśli kolejny sukces za granicą. OORT, czyli pochodzący z Polski startup działający na rynku międzynarodowym, został uznany za jedną z trzech najważniejszych na świecie firm działających w segmencie SmartHome.

Inteligentny dom to określenie systemu łączącego urządzenia elektroniczne w domu z internetem, który pozwala nimi zdalnie zarządzać. Jedną z firm projektującą takie rozwiązania jest OORT. To polski startup, który pozwala kontrolować sprzęty codziennego użytku za pośrednictwem smartfona.

Polacy z OORT osiągnęli sukces w segmencie Smart Home

Polacy z OORT osiągnęli sukces w segmencie Smart Home

Polski system SmartHome stworzony przez OORT zyskał uznanie na świecie. Firma nie tylko pomaga innym producentom w zmianie ich produktów na podłączone do sieci, ale dostarcza też własne rozwiązania oparte o systemy Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT). OORT zostało docenione przez firmę analityczno-doradczą Gartner obok takich firm jak WINK należącego do amerykańskiego giganta General Electric oraz szwajcarskiej firmy digitalSTROM.

Zobacz również:

Gartner analizując obecne na rynku systemy Smart Home wybrało platformę stworzoną przez OORT jako jedno z trzech najlepszych dostępnych dziś rozwiązań. Doceniono łatwość obsługi systemu i jego wszechstronność, w tym możliwość ustalenia własnych zależności. Włączenie odtwarzania muzyki w łazience może spowodować wyłączenie telewizora w pokoju itp.

OORT to polskie rozwiązanie Smart Home

OORT to polskie rozwiązanie Smart Home

Wyróżnienie dla OORT przez Gartnera przyznano też z powodu możliwości uczenia się przez system zarządzający inteligentnym domem nawyków użytkownika. SmartHome od OORT ma dostosować się do tego, jak użytkownik korzysta ze swoich urządzeń i automatyzować pewne czynności, jak np. włączenie ekspresu do kawy, gdy opaska fitnesowa wykryje, że użytkownik się obudził. Gartner podkreśla też minimalizm rozwiązania i spójny design wszystkich składowych elementów systemu SmartHome.


Zobacz również