Poprawianie po pstrykaniu - JASC After Shot

Firma JASC już od dawna znana jest z regularnego wypuszczania na rynek świetnych programów graficznych. Sztandarowym produktem firmy jest znakomity Paint Shop Pro, ale inne, mniej znane aplikacje niewiele mu ustępują.

Firma JASC już od dawna znana jest z regularnego wypuszczania na rynek świetnych programów graficznych. Sztandarowym produktem firmy jest znakomity Paint Shop Pro, ale inne, mniej znane aplikacje niewiele mu ustępują.

Najnowsza propozycja firmy JASC to After Shot - program służący do edycji i poprawiania jakości zdjęć robionych aparatem cyfrowym. Program może też być z powodzeniem wykorzystywany do edycji zdjęć przeniesionych do postaci cyfrowej skanerem, efektów pracy kamery internetowej czy grafiki pobranej z jakiegokolwiek urządzenia łączącego się z komputerem stacjonarnym za pomocą interfejsu TWAIN.

JASC After Shot ma standardowy zestaw narzędzi do poprawiania jakości zdjęć: grupę filtrów, a także bardzo przydatną opcję AutoFix, która potrafi błyskawicznie skorygować niezbyt udaną fotografię. Znakomicie rozwiązana została opcja usuwania efektu czerwonych oczu. Operacja taka nie wymaga, jak w wielu innych aplikacjach, obrysowywania konturu czerwonego obszaru źrenicy. Wystarczy kliknąć środek czerwonego obszaru w oku, a program automatycznie poprawi kolor. Dostępna jest także opcja ręcznego poprawiania "czerwonych oczu" oraz edycja obszaru źrenicy i tęczówki odbijającego padające światło (dzięki temu można "ożywić" nieudane fotografie twarzy).

Oczywiście w programie tego typu nie mogło zabraknąć opcji związanych z publikacją gotowych, poprawionych fotografii w Internecie. JASC After Shot potrafi wygenerować dokumenty HTML zawierające wskazane zdjęcia i umieścić tak przygotowane elementy witryny na serwerze.

JASC After Shot oferuje także kilka dodatkowych, bardzo interesujących narzędzi. Program może być do pewnego stopnia wykorzystany jako edytor filmów (w formatach AVI i QuickTime), możliwe jest szybkie przygotowanie wygaszacza ekranu do Windows, a nawet zbudowanie filmu w formacie QuickTime, zawierającego wybrane zdjęcia i grafiki. JASC After Shot umożliwia także przygotowywanie zdjęć panoramicznych (poprzez odpowiednie połączenie kilku zwykłych fotografii) oraz pokazów typu slide show.

Informacje Connect Distribution

tel. (22) 6441214

www.connect.waw.pl

Cena ok. 240 zł


Zobacz również