Prawo jazdy

Program przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy, chociaż młodzi kierowcy, już z dokumentem uprawniającym do prowadzenia pojazdów, też znajdą tu wiele ciekawych informacji.

Program przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy, chociaż młodzi kierowcy, już z dokumentem uprawniającym do prowadzenia pojazdów, też znajdą tu wiele ciekawych informacji. Przy pierwszym uruchomieniu programu rzucają się w oczy wyświetlane reklamy oraz licencja uniemożliwiająca (bez dodatkowych opłat) wykorzystanie aplikacji do celów dydaktycznych w ośrodkach szkolenia kierowców. Sam program sprawia bardzo korzystne wrażenie: ładna oprawa graficzna, muzyka w tle i prosta obsługa zachęcają do nauki. Najważniejszą chyba częścią programu jest zbiór 10 zestawów testowych, które mogą być wykorzystane zarówno do nauki, jak i sprawdzenia swojej wiedzy.

Testy zostały przygotowane naprawdę starannie - w pytaniach dotyczących pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach możemy wybrać jedną z 3 kamer, które pokazują sytuację na drodze w różny sposób. Podczas odpowiadania na pytania testowe można zauważyć pewne nieprawidłowości przesuwania kursora myszy, które nie występują na innych ekranach programu. Szkoda też, że program nie wyświetla jednoznacznych wyników testu i nie ma opcji zapisywania wyników na dysku (w celu np. porównania postępów w nauce). Oprócz klasycznych testów, a także zestawu znaków drogowych wraz z objaśnieniami, w programie znajdziemy też pełny tekst kodeksu drogowego i poradnik kierowcy. Te dwie ostatnie pozycje mogą okazać się przydatne głównie dla młodych kierowców. Kodeks drogowy, choć trudny w lekturze, jest przydatny, gdy chcemy sprawdzić konkretne przepisy, a poradnik kierowcy zawiera wiele istotnych porad, związanych z eksploatacją pojazdu, usuwaniem najczęstszych usterek i typowymi sytuacjami na drodze.

Rodzaj program edukacyjny

Producent Grand

informacje http://www.play.com.pl

cena 19 zł


Zobacz również