Professor Henry 4

Gramatyka i Rozumienie ze słuchu to dwie z trzech części (kolejną będą Konwersacje) popularnego programu Edgard Multimedia.

Gramatyka i Rozumienie ze słuchu to dwie z trzech części (kolejną będą Konwersacje) popularnego programu Edgard Multimedia.

Autorzy położyli duży nacisk na zawartość i wygląd, umieszczając na płycie oryginalne materiały, dostosowane do potrzeb polskiego użytkownika, oraz tworząc atrakcyjny wizualnie interfejs, aczkolwiek można mieć zastrzeżenia co do intuicyjności nawigacji, głównie obsługi okien z komunikatami.

Gramatyka to bez wątpienia jedno z najlepszych multimedialnych opracowań gramatyki angielskiej na polskim rynku. Proste i praktyczne wyjaśnienia, nagrania i liczne ćwiczenia wymowy odbiegają od nielubianych przez uczniów papierowych podręczników - choć trudno będzie z nich całkowicie zrezygnować, elektroniczna udźwiękowiona gramatyka jest idealnym repetytorium, które może i powinno służyć także do regularnej nauki. Integracja objaśnień z ćwiczeniami oraz ich zróżnicowanie dają nadzwyczaj solidną bazę szkoleniową i przykład efektywności elektronicznych metod nauki. Tym bardziej, że uczeń może kontrolować postęp za pomocą powtórek ocenianych przez program.

Najtrudniejszą chyba w praktyce sprawność językową, czyli rozumienie ze słuchu, można znacznie usprawnić dzięki płycie z nagraniami. Jest ich ponad 30 - autorzy współpracowali z lektorami angielskimi, irlandzkimi i kanadyjskimi, co różnicuje wymowę - i zostały one opatrzone ćwiczeniami kontrolnymi, które sprawdzają stopień zrozumienia tekstu. To ostatnie zresztą wcale nie jest łatwe, gdyż nagrania nie były preparowane pod kątem potrzeb początkującego. Można jedynie żałować, że nie ma ich więcej - może w przyszłych wersjach na DVD doczekamy się znacznie szerszego rejestru językowego. Gramatyka i Rozumienie to przedsmak najbardziej atrakcyjnej dla większości uczniów części, czyli Konwersacji, która ma się wkrótce ukazać na rynku.

Rodzaj program edukacyjny

Producent Egdard Multimedia

Informacje http://www.edgard.pl

Cena 89 zł


Zobacz również