Przygody Prosiaczka Kwika

Prosiaczek Kwik to wspaniała gra dla dzieci, obfitująca w niebezpieczne przygody, bajkowy świat zwierząt oraz wiele innych atrakcji stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych. Szczegóły w naszej recenzji.

Dzielny i sprytny Prosiaczek Kwik mieszka wraz ze swoimi przyjaciółmi w Cudownej Wiosce. W pięknym, baśniowym miejscu ukrytym w lesie. Pewnego dnia wszystko się zmieniło. Mieszkańcy miasta zachorowali, a cały las stał się suchy i jałowy. Katastrofę spowodowali ludzie niszczący środowisko naturalne. Jest tylko jeden ratunek, należy zdobyć Magiczną Perłę, którą ma Wodna Wróżka, mieszkająca w Oceanie Marzeń. Żeby tam dotrzeć musisz przejść przez bajkowy las, w którym czyhają na ciebie liczne niebezpieczeństwa. Tylko najsprytniejsi dadzą sobie radę. Czy jesteś gotów aby stanąć twarzą w twarz przeciwko złu? Czy dobro zwycięży? I wreszcie czy dzielny Kwik osiągnie swój cel? Odpowiedź na to i inne pytania poznacie kupując najsłodszą – w chwili obecnej – grę na rynku.

Prosiaczek Kwik skonstruowany został z myślą o najmłodszych, dlatego też wszystko zostało maksymalnie uproszczone. Menu główne zawiera cztery opcje. Pomoc – Leśna Wróżka opowiada o roli wszystkich przedmiotów, z których możesz skorzystać. Owoce mądrości – gdy nie odpowiesz prawidłowo na pytanie któregoś z napotkanych po drodze zwierząt, stracisz jeden owoc wiedzy (gdy stracisz wszystkie owoce zaczynasz grę od początku). Początek gry – wystarczy najechać kursorem na drzwi aby rozpocząć swoją przygodę. Biblioteka Wiedzy – zawiera cztery książki. Pytania w dwóch pierwszy dotyczą zwierząt lądowych. Pytania w trzeciej książce dotyczą ptaków, a ostatnia książka zawiera pytania na temat zwierząt morskich. Warto dodać, że nie są to żadne infantylne quizy w stylu: „Jakiego koloru jest żaba?” W większości zagadki są bardzo interesujące, dzięki czemu znacząco wpływają na rozwój psychiki naszych milusińskich.

Podróż po baśniowej krainie odbywa się na zasadzie ustawicznego klikania. Jeśli nie odpowiesz na jakieś pytanie lub nie zdobędziesz odpowiednich przedmiotów, nie będziesz mógł(-a) pójść dalej. W każdej chwili możesz powrócić do Biblioteki Wiedzy aby się douczyć. Ponadto do naszej dyspozycji oddano mapę na której zaznaczono wszystkie ważniejsze miejsca, dzięki czemu znika problem orientacji w terenie. Może nie jest to żadne rewolucyjne rozwiązanie (motyw powszechnie występujący w niemalże wszystkich produkcjach tego typu) ale znacząco wpływa na poziom rozgrywki. Pisząc „znacząco” mam na myśli dodatnio :)

Jeśli chodzi o oprawę audio-wizualną trudno wymagać cudów, tym bardziej, że jest to produkt przeznaczony głównie dla dzieci. Prosta szata graficzna ma też swoje plusy. Najważniejszym z nich są małe wymagania systemowe – nie każdego z nas stać przecież na P4 z Voodoo3.

Prosiaczek Kwik to wspaniała gra dla dzieci, obfitująca w niebezpieczne przygody, bajkowy świat zwierząt oraz wiele innych atrakcji stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych. Jeśli więc szukasz prezentu dla swojego dziecka, Kwik będzie idealnym wyborem. Za stosunkowo niewielką kwotę otrzymujesz doskonałą grę z której twoje dziecko na pewno się ucieszy.


Zobacz również