Republic: The Revolution

Rewolucja w dosłownym tego słowa znaczeniu!

Rewolucja w dosłownym tego słowa znaczeniu!

Republic: The Revolution, która została zaprezentowana na tegorocznych targach E3, nie jest nowym pomysłem. Jeżeli uważnie śledzisz najważniejsze wydarzenia świata rozrywki elektronicznej, to wiesz doskonale, że grę po raz pierwszy zaprezentowano dwa lata temu. Co się działo przez cały ten czas, nikt nie wie. Prace nad nią trwają aż po dziś dzień i wszystko wskazuje na to, że gra ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

Republic: The Revolution to bardzo nietypowa strategia. Akcja gry rozgrywa się w małej postradzieckiej republice Novistranie. Jako młody, zdolny i wyróżniający się z tłumu przodownik pracy, masz szanse zrobić karierę polityczną i sięgnąć nawet po fotel prezydencki. Tak przedstawia się w wielkim skrócie cel, bowiem gra jest rozbudowana i tym samym skomplikowana. Karierę polityczną zaczynasz bardzo skromnie. Jak każdy polityk, potrzebujesz pieniędzy. Podobnie jak w prawdziwym życiu, odnajdziesz tu kilka dróg do upragnionego celu. Jednak wszystko kręci się wkoło systemu ideologii, który jest definiowany za pomocą ośmiu kluczowych elementów: Rządu, Religii, Image Politycznego, Ekonomii, Moralności, Stosunków z Zagranicą, Przemocy i Relacji Etnicznych. Do władzy i pieniędzy w Republic: The Revolution będziesz dążyć na pięć różnych sposobów, poprzez karierę polityczną, służbę wojskową, krucjatę religijną, drogę przestępczą lub karierę biznesmena.

Producenci Republic: The Revolution zapowiadają przełom nie tylko w gatunku, ale również w grafice. Co ciekawe, miasta, które zobaczysz w grze, będą przypominać te z Europy Wschodniej. Możesz spodziewać się doprawdy wspaniałej gry. Trzeba przyznać - pomysł jest oryginalny.

Republic: The Revolution

Gatunek: strategia

Producent: Eidos Interactive

Premiera: III kwartał 2003

Wrażenia: dobre


Zobacz również