Robinson: The Journey może mnie przekonać do kupna Sony PlayStation VR

Większość recenzentów jest zgodna: PlayStation VR to świetny sprzęt, a dzięki niższej niż u konkurencji (Oculus Rift, HTC Vive) cenie ma szansę na rynkowy sukces. Tyle tylko, że brakuje bardzo dobrych gier.

Najlepsze gry na PlayStation VR

Startowe tytuły dla PlayStation VR to w dużej mierze krótkie pozycje, które mają wywołać efekt „WOW” i... horrory. Z tłumu wyróżnia się Rez Infinite, nowa wersja legendarnej gry, która jednak nie wszystkim przypadnie do gustu ze względu na swoją abstrakcyjną oprawę i daleką od przystępności rozgrywkę.

Sony PlayStation VR

Sony PlayStation VR

Moim faworytem jest Bound łódzkiego studia Plastic, niesamowita przygodówka dla dorosłych. Dla dorosłych nie dlatego, że pełno tu przemocy i golizny, a ze względu na dojrzałą fabułę.

Zobacz również:

Crytek: fachowcy od serii Crysis

Przełom w temacie gier dla PlayStation VR może moim zdaniem nadejść już niedługo, bo 9 listopada. Wtedy do sklepów trafi Robinson: The Journey.

Crysis 3

Crysis 3

Za grę odpowiada Crytek, firma która nie ma na koncie słabych tytułów. Kiedyś zagrywałem się w kolejne części Crysisa, futurystycznej strzelaniny, w której dzięki kombinezonowi mieliśmy do dyspozycji supermoce. Poza tym gry tworzone przez Crytek zawsze zachwycały wyglądem. Swego czasu ich silnik CryEngine był synonimem najwyższej jakości, jeśli chodzi o oprawę.

Robinson: The Journey na PlayStation VR

W swojej nowej grze, zatytułowanej Robinson: The Journey, fachowcy z Crytek dadzą nam do dyspozycji futurystyczny arsenał, ale wrzucą w świat pełen dinozaurów. Nie przenoszą gotowej strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby w VR. Od początku projektowali całą rozgrywkę z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Tak to powinno wyglądać.

O tym, że ekipa Crytek traktuje temat VR poważnie może świadczyć fakt, że uruchomili specjalny program „VR First”, by dostarczyć studentom, twórcom gier i naukowcom narzędzia pozwalające pracować z wirtualną rzeczywistością.

Gra była pierwotnie planowana także na PC, ale Sony zagwarantowało sobie wyłączność. I dobrze, bo to właśnie gra, której PlayStation VR potrzebuje.


Zobacz również