Samsung DVD-HD745

Ponadprzeciętnie wyposażony, jak na swoją cenę, odtwarzacz oferuje znakomitą jakość obrazu i dźwięku.

Ponadprzeciętnie wyposażony, jak na swoją cenę, odtwarzacz oferuje znakomitą jakość obrazu i dźwięku.

W ofercie Samsunga pojawiły się dwa doskonałe odtwarzacze DVD: HD945 i HD745. Ten drugi, tańszy, trafił do naszych testów. Urządzenia różnią się tym, że droższy model wyposażono w procesor wideo firmy Faroudja oraz wyjście cyfrowe HDMI. HD745 ma wyjście cyfrowe DVI-I. Urządzenie wykonane jest bardzo starannie. Wygląd przedniego, metalowego panelu przywodzi na myśl urządzenia audiofilskie.

Duża liczba przycisków, lecz niestety niepodświetlanych. Wygoda obsługi przeciętna. Do układu klawiszy, po pewnym czasie, można przywyknąć.

Duża liczba przycisków, lecz niestety niepodświetlanych. Wygoda obsługi przeciętna. Do układu klawiszy, po pewnym czasie, można przywyknąć.

I jest w tym sporo racji, bo model Samsunga na miano odtwarzacza audiofilskiego w pełni zasługuje. Na przedzie umieszczono minimalną liczbę przycisków - klawisz wysuwający szufladę napędu oraz krążek agregujący wszystkie podstawowe przyciski sterujące. Urządzenie odtwarza nie tylko płyty CD i DVD-Video, lecz także SACD, DVD-Audio oraz pliki DivX. Te ostatnie obsługuje nie w pełni zadowalająco, bo choć z odtwarzaniem filmów zakodowanych kodekami DivX i Xvid nie ma kłopotów, to niestety napisy ekranowe wyświetlane są bez polskich znaków. Akceptowane są pliki napisów tworzone w najpopularniejszych standardach: .txt, .smi, .srt, .sub, .ssa, .ass, a oprogramowanie do wyświetlania napisów jest ciągle rozwijane i można oczekiwać, że obsługa polskich "ogonków" zostanie uzupełniona.

Samsung DVD-HD745 zapewnia doskonałą jakość obrazu na wyjściu DVI oraz komponentowym. Progresywne skanowanie działa bezbłędnie, a obraz ma bardzo wyrównaną, naturalną charakterystykę barwową i jest szczegółowy nawet w dalszych planach. Świetnie działa też skalowanie do wyższych rozdzielczości. Film z DVD można przeskalować aż do rozdzielczości 1080i. Funkcja ta przydaje się przy współpracy z projektorem lub telewizorem przystosowanym do standardu telewizji HDTV. Obraz staje się wtedy jeszcze precyzyjniejszy, a kontury obiektów płynniejsze. Odtwarzacz HD 745 okazał się także rewelacyjny pod względem jakości brzmienia. Sekcja nisko-tonowa jest doskonale kontrolowana i jednocześnie obfita. Podobnie wygląda środek pasma. Soprany są dźwięczne, a scena dźwiękowa doskonale zdefiniowana.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 999 zł

Dystrybutor Samsung Electronics http://www.samsung.pl

Wymiary 43 x 5 x 25 cm

Waga 2,1 kg

Funkcje kompresja dynamiki, profile obrazu i dźwięku, zoom, odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, DivX 3,1, 4x, 5x, Xvid, napisy .txt, skalowanie obrazu do rozdzielczości 1080i, odtwarzanie SACD i DVD-Audio, progresywne skanowanie

Złącza kompozyt, Euroscart, komponent, DVI-I, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, wyjście analogowe audio, wyjście analogowe 5.1

Główni rywale

Pioneer DV-575A 999 zł

Bardzo dobra jakość obrazu po włączeniu progresywnego skanowania. Dobra jakość dźwięku, przy odtwarzaniu DivX niedopracowane wyświetlanie napisów z plików .txt.

Sony DVP-LS785V 790 zł

Świetny obraz z progresywnym skanowaniem, dobry dźwięk, fatalna obsługa plików DivX.

Dlaczego

Bardzo dobra jakość dźwięku i obrazu. Odtwarza DVD-Audio i SACD. Doskonałe wykonanie.


Zobacz również