Samsung Galaxy S5 Premium: plotkom nie ma końca

Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany na targach MWC 2014 w Barcelonie i na początku kwietnia trafił do sprzedaży. Chociaż przedstawiciele Samsunga przyznają, że nie mają w planach wydania wersji premium tego urządzenia, to w internecie pojawiają się kolejne przecieki wskazujące na to, że flagowy telefon koreańskiej firmy z metalową obudową ma trafić do sklepów.

Nowy telefon Samsunga jest naprawdę potężny pod względem specyfikacji technicznej. Znalazł się w nim pięciocalowy ekran, procesor Qualcomm 801 i 16-megapikselowy aparat fotograficzny. Niestety, pewnym rozczarowaniem jest zastosowanie przez producenta plastiku jako materiału, z którego wykonana jest obudowa. Niestety, sam JK Shin powiedział oficjalnie, że firma nie planuje w przyszłości wydania Galaxy S5 Premium z metalową obudową.

Niewykluczone jednak, że plotki o nowym Samsungu będącym poprawioną wersją Galaxy S5 okażą się prawdziwe. Wedle ostatnich doniesień nowością nie będzie jednak metalowa obudowa, a ekran o rozdzielczości wyższej niż Full HD. Wydaje się to zresztą prawdopodobne, bo lada dzień ma pojawić się nowy flagowy model LG G3, który prawdopodobnie będzie miał już ekran 2K.

Zobacz również:

Samsung nie może sobie pozwolić sobie na to, żeby pozostać w tyle, ale czy faktycznie Koreańczycy mają asa w rękawie dowiemy się w przeciągu najbliższych miesięcy. Warto dodać, że niezależnie od istnienia rzekomego Samsunga Galaxy S5 Premium pojawi się jedna specjalna edycja flagowego telefonu Samsunga. Będzie to Galaxy S5 Crystal Edition, w którym obudowa będzie... wysadzana kryształami Swarovskiego.

źródło: gsmarena.com


Zobacz również