Samsung Galaxy S7: tyle kosztuje jego wyprodukowanie

Wyprodukowanie Samsunga Galaxy S7 kosztuje mniej niż wprowadzonego na rynek dwa lata temu modelu Galaxy S5.

Z ostatnich danych przekazanych przez Samsunga wynika, że smartfony Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge sprzedają się w Europie rekordowo dobrze. W porównaniu do poprzedników koreański producent zanotował w systemie przedsprzedaży 2,5x więcej zamówień. Tajemnicą do dzisiaj pozostawało jednak, ile kosztuje go wyprodukowanie najnowszego gadżetu. Zmienił to najnowszy raport firmy IHS.

Galaxy S7 - BOM niższy od Galaxy S5

Z wspomnianego raportu wynika, że szacunkowy koszt Bill Of Materials (BOM) odnoszący się do całkowitego wykazu wszystkich elementów potrzebnych do wytworzenia Galaxy S7 (plus montaż) w wersji z układem Snapdragon 820 wyniósł 255 dolarów, czyli o dolar mniej niż miało to miejsce w przypadku modelu Galaxy S5. Najdroższym podzespołem okazał się wspomniany SoC, który wyceniono na 62 USD.

Zobacz również:

Ile Samsung zarabia?

Amerykańska cena Galaxy S7 została ustalona na poziomie 670 USD. Należy jednak pamiętać, że wyliczona przez IHS kwota nie zawiera kosztów R&D (Research and Development), oprogramowania, dystrybucji i marketingu. Tak naprawdę nie można więc dokładnie określić ile Samsung zarabia na każdym sprzedanym egzemplarzu.


Zobacz również