Skarbnik 3.0

Zarządzanie domowym budżetem to zadanie czasochłonne i niezbyt interesujące - zwłaszcza jeśli musimy w tym celu korzystać z kartki papieru i ołówka.

Zarządzanie domowym budżetem to zadanie czasochłonne i niezbyt interesujące - zwłaszcza jeśli musimy w tym celu korzystać z kartki papieru i ołówka.

Jeśli jednak wykorzystamy odpowiednie oprogramowanie komputerowe, wówczas okazuje się, że planowanie przychodów i wydatków może stać się całkiem przyjemnym zajęciem. Istotne jednak jest, aby program był intuicyjny w obsłudze i faktycznie oszczędzał nasz czas, zamiast zmuszać do niepotrzebnych operacji. Takim programem stał się Skarbnik, w wersji już 3.0.

Skarbnik pomoże nam w zarządzaniu domowym budżetem, prowadząc za rękę przez wszystkie zawiłości jego planowania. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu programu jest niezwykle przyjemne - interfejs jest elegancki i bardzo przejrzysty, nawigacja po licznych funkcjach programu - całkowicie bezproblemowa. W porównaniu do konkurencji typu MS Money 2003 wielką zaletą jest, oczywiście, polski język menu i wszystkich opisów.

Zarządzanie budżetem zaczynamy od zdefiniowania naszych kont-rachunków bieżących, kart kredytowych, kredytów, lokat itd. Po wprowadzeniu ich stanu możemy przejść do bardziej szczegółowych działań. Warto zaplanować miesięczny budżet wydatków. Istotnym ułatwieniem są wbudowane mechanizmy, które automatycznie przeanalizują wprowadzane transakcje i uwzględnią je w budżecie. Wydatki możemy podzielić na kategorie i przypisać im limity. Bardzo rozbudowana jest funkcja raportów, która pozwala błyskawicznie (dzięki wykresom) zorientować się w stanie naszych finansów. Program jest dużo mniej rozbudowany niż Money 2003 - brak funkcji planujących spłatę długu, nie ma też różnego rodzaju kreatorów, które wyliczają, w jaki sposób powinniśmy oszczędzać na zakup domu, samochodu czy emeryturę. Jednak w polskich warunkach Skarbnik jest nie do pobicia i zdecydowanie go polecamy.

Rodzaj finanse domowe

Producent Insert Informacje Insert, http://www.insert.com.pl

Cena 97,60 zł

Werdykt PCWK

+ bardzo intuicyjna obsługa

+ rozbudowane funkcje raportowania

+ automatyczne tworzenie planów finansowych

- za mało kreatorów do planowania dużych zakupów


Zobacz również