Soltek EQ380IA

Chłodny i cichy szkielet, niestety, bez zintegrowanej karty graficznej.

Chłodny i cichy szkielet, niestety, bez zintegrowanej karty graficznej.

Soltek EQ380IA to z pewnością ciekawa oferta dla osób, które mają dość dużych i topornych obudów oferujących nadmiar pustej przestrzeni, niewykorzystanych kieszeni i skłaniają się w stronę małego, ciekawego i przede wszystkim cichego komputera. Oczywiście przy założeniu, że nie chcą zbudować wydajnej maszyny do gier i wystarczy im szybki procesor, dużo pamięci (maksymalnie 2 GB), możliwość zamontowania dwóch napędów optycznych, dwóch twardych dysków oraz wolny slot PCI i AGP 3.0.

Jak przystało na mini-Barebone, Soltek EQ380IA to połączenie małej obudowy wyposażonej w zasilacz (250 W), płyty głównej (AMD Athlon 64, Socket 754 - chipset nForce3) oraz systemu chłodzącego IceQ.

Niestety, brak czytnika kart pamięci, autonomicznego odtwarzacza audio i co jest dosyć istotne, wyjścia TV-Out, umożliwiającego połączenie komputera z telewizorem.

Niestety jest to jeden z pierwszych Barebonów jaki mieliśmy okazję przetestować, który nie miał zintegrowanej karty graficznej. Zestaw kompatybilny jest z kartami zasilanymi napięciem 1,5 V.

IceQ w akcji

Technologię tę opracowano specjalnie po to, aby uzyskać jak najlepszy współczynnik wydajności do głośności pracy. Na system IceQ składa się zestaw chłodzący procesor (radiator miedziano-aluminiowy z wentylatorem) oraz specjalny wentylator, wyprowadzający gorące powietrze na zewnątrz obudowy. Całość wraz z otworami wentylacyjnymi pozwala na skuteczne schładzanie nie tylko procesora, ale również chipsetu i pamięci.

Informacje Logos

tel. (91) 4330381

http://www.logos.pl

Cena 983 zł


Zobacz również