Sony DVP-LS785V

Odtwarzacz dla tradycjonalistów - doskonały do filmów dvd, słaby do materiału w formacie divx.

Odtwarzacz dla tradycjonalistów - doskonały do filmów dvd, słaby do materiału w formacie divx.

Odtwarzacz Sony, który tym razem trafił do naszych testów, dość istotnie różni się od dotychczasowych produktów tej firmy. Zmieniono stylistykę i zastosowano też inne materiały.

W tym przypadku firma wykonała krok do tyłu, bowiem LS785V zalicza się do modeli ze średniego przedziału cenowego, a tej klasy urządzenia były wcześniej konstruowane przy użyciu wyjątkowo solidnych materiałów. Nowy odtwarzacz wykonany jest oszczędnościowo. Zamiast płata solidnego aluminium przedni panel został pokryty perłowym lakierem. Od strony funkcjonalnej też wzbudza mieszane uczucia. Urządzenie wyposażono w bardzo dobre przetworniki wideo o rozdzielczości 12 bitów i próbkowaniu 108 MHz. Na wyjściu komponentowym można uzyskać sygnał wideo pozbawiony przeplotu. Obraz jest bardzo szczegółowy i całkowicie stabilny. Kolory prezentowane są w sposób bardzo naturalny, choć charakter wizji jest mniej miękki i kinowy niż we wcześniejszych modelach odtwarzaczy Sony. Obraz wydaje się mniej "trójwymiarowy", cechuje go za to znakomita płynność odtwarzania ruchu. DVP-LS785V odczytuje również muzyczne pliki MP3. Czyni to bardzo dobrze, pozwalając przy tym na wygodne zarządzanie zasobami muzycznymi zapisanymi na krążkach.

Pilot - za dużo klawiszy o tych samych rozmiarach utrudnia intuicyjne sterowanie. Jakość materiałów dobra.

Pilot - za dużo klawiszy o tych samych rozmiarach utrudnia intuicyjne sterowanie. Jakość materiałów dobra.

Zdecydowanie gorzej jest z odtwarzaniem filmów w formacie DivX. W tej dziedzinie urządzenie jest daleko za supermarketową konkurencją w rodzaju odtwarzaczy Manty czy Wiwy. DVP-LS785V nie czyta żadnych napisów niezależnie od tego, w jakich plikach zostały zapisane. Ponadto podczas badań urządzenie poradziło sobie z odtworzeniem zaledwie ok. 30% filmów DivX z zestawu testowego. Zaktualizowanego oprogramowania sterującego, które mogłoby poprawić ten stan rzeczy, na stronach producenta nie można znaleźć. Jakość obrazu była bardzo dobra. Również do dźwięku wyprowadzanego zarówno złączem cyfrowym, jak i analogowym nie można mieć zastrzeżeń. Korzystając z opcji regulacji sposobu prezentacji filmów, warto zwrócić uwagę na predefiniowane tryby: Cinema 1 i 2. Poprawiają one zdecydowanie kontrast obrazu i wyraźnie pogłębiają szarości i czerń.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 790 zł

Dystrybutor Sony Poland http://www.sony.pl

Wymiary 43 x 5,5 x 24,5 cm

Waga 2,1 kg

Funkcje zoom, odtwarzanie MP3, JPEG, regulacja parametrów obrazu i dźwięku, progresywne skanowanie, odtwarzanie DivX, SACD, dekodery DD 5.1 i DTS 5.1

Złącza kompozyt, Euroscart (z RGB), S-Video, komponent, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, wyjście analogowe audio

Główni rywale

Pioneer DV-575A 999 zł

Odtwarzacz DVD/DivX czytający DVD-Audio i wyposażony w dobrą obsługę DivX-ów.

Panasonic DVD-S47 620 zł

Odtwarzacz DVD, czytający DVD-Audio, wyposażony w przydatne, unikatowe funkcje. Dobra jakość dźwięku i obrazu. Brakuje wyjść komponentowych.

Dlaczego

Świetny obraz z progresywnym skanowaniem, fatalna obsługa plików DivX, dobry dźwięk.


Zobacz również