Sony DVP-NS585P

Odtwarzacz DVD, oferujący dobrą jakość obrazu i dźwięku, przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców.

Odtwarzacz DVD, oferujący dobrą jakość obrazu i dźwięku, przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców.

Sony, podobnie jak Panasonic, zdecydowanie obniżyło ceny odtwarzaczy DVD przeznaczonych dla masowego odbiorcy. W ofercie firma ma co prawda urządzenia audiofilskiej serii ES, jednak osią sprzedaży są modele popularne proponowane w cenach poniżej 1000 zł.

W tej kategorii sprzedawany jest NS585P, jednak zaskoczeniem w przypadku tego modelu jest jego cena - kosztuje niecałe 500 zł. Urządzenie jest niezwykle płaskie, nawet jak na model typu slim. Obudowę wykonano z dobrej jakości plastików. Odtwarzacz jest bardzo płytki i zmieści się nawet na wąskiej półce. Chociaż NS585P nie odtwarza płyt takich formatów jak SACD i DVD-Audio, to jednak ma pełne wyposażenie do obsługi płyt DVD-Video. Jego silną stroną jest dobrej jakości układ wideo, wyświetlający obraz pozbawiony przeplotu. Uzyskamy go na wyjściu komponentowym. Przełączanie pomiędzy prezentacją obrazu z przeplotem i bez uzyskuje się poprzez przestawienie mechanicznego przełącznika umieszczonego na tyle obudowy - to nietypowe rozwiązanie nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu odtwarzacza. Przetworniki wizyjne urządzenia pozwalają na wybór jednego z kilku trybów charakterystyki obrazu. Najbardziej przypadły nam do gustu tryby Ciemna 1 i 2, które poprawiają kontrast obrazu i wyraźnie pogłębiają szarości i czerń. W zamian zmniejsza się wyrazistość szczegółów w ciemnych obszarach obrazu i należy wziąć to pod uwagę przy ustawieniach projektora czy telewizora. W przypadku podłączenia wyjścia komponent odtwarzacza do projektora wyłączenie progresywnego skanowania daje bardzo niekorzystny efekt. Obraz jest fatalnej jakości (słaba ostrość, kolory, brak głębokiej czerni). Należy więc korzystać z progresywnego sygnału na wyjściu komponentowym lub RGB na Euroscarcie (przy połączeniu z telewizorem). Dobrej jakości jest brzmienie urządzenia. Ścieżki brzmią efektownie i dynamicznie. Dźwięk jest czysty i ma odpowiednią wagę. Soprany są nieco zaokrąglone, lecz przez to przekaz jest jeszcze bardziej plastyczny, przyjemny dla ucha. Niestety, urządzenie nie odtwarza plików MP3 z płyt DVD. Akceptowane są jedynie krążki CD-R/RW.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 480 zł

Dystrybutor Sony Poland

http://www.sony.pl

Wymiary 43 x 4,3 x 23,7 cm

Waga 1,95 kg

Funkcje zoom, odtwarzanie MP3, JPEG, regulacja parametrów obrazu i dźwięku, progresywne skanowanie

Złącza kompozyt, Euroscart (z RGB), S-Video, komponent, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, wyjście analogowe audio

Główni rywale

Pioneer DV-370 550 zł

Dobry, funkcjonalny odtwarzacz DVD, niestety wyposażony w niedopracowaną funkcję progresywnego skanowania.

Panasonic DVD-S47 620 zł

Unikatowe i przydatne funkcje, których nie ma w DVD innych firm. Dobra jakość dźwięku i obrazu. Brakuje wyjść komponentowych.


Zobacz również