Sony SDM-X202

Opisywany 20-calowy panel ciekłokrystaliczny marki Sony to jeden z najlepszych monitorów, jaki mieliśmy okazję testować w naszym laboratorium.

Opisywany 20-calowy panel ciekłokrystaliczny marki Sony to jeden z najlepszych monitorów, jaki mieliśmy okazję testować w naszym laboratorium.

Sony  SDM-X202

Sony SDM-X202

Gigantyczne rozmiary ekranu i ogromna jak na LCD rozdzielczość robocza 1600x1200 pikseli pozwalają na komfortową pracę z dużymi dokumentami czy grafikami. Matryca może służyć za wizytówkę możliwości technologicznych firmy. Ma doskonałe parametry, które nie są widoczne jedynie na papierze, ale sprawdzają się podczas codziennego użytkowania. O świetnej jakości obrazu decyduje również niewielki rozmiar piksela, który wynosi 0,255 mm. Jasność to standardowe 250 cd/m2, lecz kontrast to aż 450:1. Wyraźnie widać to podczas podłączenia monitora do karty graficznej drogą cyfrową (są jeszcze 2 złącza analogowe). W stosunku do pracy w trybie analogowym cyfrowa transmisja wprowadza lepszą ostrość oraz - co ciekawe - wyższy kontrast i lekką zmianę balansu bieli. Zmiany te ocenić można jedynie jako plus. Kąty widzenia matrycy to wartości maksymalne w tej dziedzinie, czyli 170 stopni w pionie i poziomie. Czas reakcji wynosi 30 ms, dlatego nie dokucza nam efekt smużenia spotykany w tanich panelach. Ekran można obracać na boki oraz w przód i w tył. Ergonomia jest na dobrym poziomie. Stereofoniczne głośniki zostały wbudowane w ramki ekranu. Docenić należy również przydatną funkcję korekcji gamma oraz 4-portowy koncentrator USB. Cena tego znakomitego produktu jest niestety bardzo wysoka i tylko najbogatsi klienci będą mogli sobie pozwolić na wydatek rzędu 12 tysięcy złotych. Monitor jako jeden z nielicznych w historii testów paneli LCD otrzymał od nas maksymalną ocenę za jakość obrazu. Funkcja Eco, znana ze wszystkich modeli X, pozwala na obniżenie jasności obrazu, co jest przydatne podczas długiej pracy przy monitorze.

Rodzaj monitor LCD Producent Sony

informacje Veracomp,

tel. (12) 2525555

http://www.veracomp.com.pl

cena 11 750 zł


Zobacz również