Sposób na darmowy publiczny Wi-Fi

Każdy marzy o tym aby to, co jest płatne było darmowe. Jedni o samochodach, inni o sprzęcie RTV, a inni... długo by wymieniać. W każdym razie mobilny dostęp do Internetu powinien być darmowy i z tym zgodzi się każdy poza tymi, którzy czerpią z tego zyski.

Prawdopodobnie całkowicie darmowy i publiczny internet jeszcze dla naszych wnuków będzie jedynie marzeniem. Jak się jednak okazało na Harvard University dostęp do sieci poprzez Wi-Fi może być zarówno darmowy jak i niezbyt kosztowny dla jego dostawcy.

Normalnie Harvardzki skwer to miejsce do wymiany poglądów i jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie. Obecnie może on służyć także do wymiany danych. W środę kilka organizacji biznesowych partnerowało w uruchomieniu pierwszego publicznego Wi-Fi do użytku w promieniu 800m od skweru.

Zobacz również:

  • Jak zmienić router w repeater?

Projekt urządzeń dostępowych wykonała firma Meraki, która na swym koncie ma kilka podobnych przedsięwzięć na całym świecie. Anaptyx, działająca od roku firma instalująca sieć ma możliwość monitorowania ilości podłączonych użytkowników. W czasie startu w promieniu 800m podłączonych było już ponad 150-ciu internetowych surferów.

Dowiedz się więcej z materiału wideo.


Zobacz również