Szef Amazonu chce wysłać Donalda Trumpa w kosmos

Donald Trump przedstawił ostatnio po raz kolejny kilka kontrowersyjnych pomysłów. Szef firmy Amazon Jeff Bezos w odpowiedzi zaproponował by zafundować amerykańskiemu kandydatowi na prezydenta wycieczkę poza Ziemię.

Jednym z kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych jest przedsiębiorca Donald Trump, który słynie z wygłaszania kontrowersyjnych tez. W poniedziałek zaproponował, by zamknąć amerykańskie granice przed Muzułmanami.

To nie koniec teorii wygłoszonych przez Donalda Trumpa w Południowj Karolinie. Twierdzi bowiem, że znalazł rozwiązanie problemu rekrutowania młodych Amerykanów przez Państwo Islamskie z wykorzystaniem internetu. Uważa on, że aby bronić się przed wpływami ISIS powinno się... zablokować internet.

Zobacz również:

Donald Trump nie podał szczegółów co rozumie przez "zamknięcie internetu". Uważa jednak, że powinno się porozmawiać z Billem Gatesem i innymi ludźmi na ten temat. Bill Gates co prawda nie odniósł się do tego pomysłu, ale na słowa Trumpa zareagował Jeff Bezos, czyli założyciel sklepu Amazon.

Bezos został w poniedziałek zaatakowany przez Trumpa bezpośrednio na Twitterze. Kandydat na prezydenta USA zarzuca szefowi Amazonu to, że wykorzystuje on swoje udziały w Washington Post do tego, by Amazon nie musiał płacić należnych państwu podatków.

Bezos jest właścicielem nie tylko Amazonu, ale także firmy Blue Origin planującej organizować turystyczne loty w kosmos już w 2017 roku. Nie tylko zaproponował on Donaldowi Trampowi miejsce w swojej rakiecie, ale swojego tweeta oznaczył hashtagiem #sendDonaldtospace, czyli "wyślij Donalda w kosmos".

źródło: mashable.com


Zobacz również