Tag Heuer wyprodukuje smartwatch razem z Intelem

Firma Tag Heuer znana z produkcji zegarków szykuje się do pokazania światu swoich smartwatchy. Jeszcze dzisiaj mają zostać zaprezentowane produkty, które przygotowane zostały przy partnerstwie z firmą Intel.

Szwajcarski producent zegarków chce wejść na nowy dla siebie rynek. Produkujący smartwatche Tag Heuer ma w planach rywalizację z Apple. Firma z Cupertino już w przyszłym miesiącu wprowadzi do swoich sklepów Apple Watch, czyli pierwszy inteligentny zegarek w swojej ofercie.

Firma ze Szwajcarii wchodzi w partnerstwo z francuską grupą LVMH oraz producentem procesorów. Za techniczną stronę smartwatchy Tag Heuer będzie odpowiadał Intel, czyli widący producent procesorów do urządzeń komputerowych najróżniejszego typu.

Zobacz również:

Zegarki Tag Heuer wyprodukowane zostaną przy wsparciu Intela

Zegarki Tag Heuer wyprodukowane zostaną przy wsparciu Intela

Tag Heuer planuje wprowadzić swój smartwatch do sprzedaży już jesienią. Gadżet z wyglądu ma przypominać już dostępny w ofercie producenta czarny zegarek o nazwie Carrera, ale wzbogacony zostanie o elementy elektroniczne.

Nowy zegarek Tag Heuer będzie liczył kroku i wyposażony zostanie w moduł geolokalizacji. Nie będzie przy tym przypominał przy tym innych smartwatchy dostępnych w sprzedaży, takich jak Moto 360. Klienci mają mieć wrażenie, że noszą na ręku zwykły zegarek, a nie urządzenie nafaszerowane elektroniką.

Twórcy zegarków nie są jednak niezadowoleni z wejścia Apple na rynek zegarków. Są wręcz przekonani, że klienci po zakupie Apple Watch przyzwyczają się do noszenia zegarka, a potem wybiorą klasyczny model właśnie od takich firm jak Tag Heuer. Nad swoimi smartwatchami pracuje również Swatch.

źródło: recode.net


Zobacz również